وزارت جهاد كشاورزی؛

۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تن نهاده دامی در بنادر كشور موجود است

۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تن نهاده دامی در بنادر كشور موجود است سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: هم اکنون، چهار میلیون و ۵۴۰ هزار تن ذرت، جو، کنجاله و دانه سویا در بنادر کشور موجود است.به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی معروفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با آمار ذخایر استراتژیک نهاده های دامی اظهار نمود: آمار واردات کشور توسط گمرک اعلام می شود و آمار تولید مرغ را سازمان دامپزشکی اعلام می کند، ازاین رو برای دریافت آمار باید به این سازمان ها بعنوان مرجع مراجعه نمود.
وی اضافه کرد: آمارهای کلان کشور شامل ورودی، عبور کالا از گمرک، ورود کالاها به سامانه بازار گاه و خروج آن، تعداد خریداران نهاده ها با مشخصات و میزان خرید و میزان نیاز کشور به نهاده در اختیار دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و این دفتر بعنوان مرجع این ارقام را اعلام می کند.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با تکیه بر اینکه در نهاده های دامی کمبود نداریم و به دنبال کامیون برای تخلیه این نهاده ها از بنادر هستیم، اظهار داشت: اگر کسی آماری از نهاده های دامی دارد که با آمار ما متفاوت است و مستند است می تواند آنرا با سند اعلام نماید.
معروفان در ارتباط با آمار دقیق ذخایر نهاده های دامی اظهار داشت: تا ۳۱ خردادماه سالجاری، ۲ میلیون و ۴۷۰ هزار تن ذرت، حدود ۶۴۰ هزار تن جو و ۹۹۴ هزار تن کنجاله سویا در سامانه بارگذاری کردیم که در مجموع حدود ۴ میلیون تن کالا در سه ماه در سامانه بازار گاه عرضه شده است.
وی اضافه کرد: دانه سویای وارد شده هم ۱۸ درصد روغن گیری می شود و ۷۸ درصد تبدیل به کنجاله شده و ۴ درصد ضایعات دارد که در آمار کنجاله سویا لحاظ شده است.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: میزان مصرف کشور برای نهاده های دامی وارداتی بیشتر از میزان وارد شده نیست و تولید داخل و برداشت علوفه، کاه و کلش و سبوس گندم هم بخشی از نیاز را مرتفع می کند.
وی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون میزان موجودی ۴ نوع کالای ذرت، جو، کنجاله و دانه سویا در بنادر ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تن است، تصریح کرد: با عنایت به اینکه در سه ماهه گذشته ۴ میلیون تن نهاده دامی مصرف شده است، این میزان کالا تا سه ماه آینده نیاز تولیدکنندگان را برطرف خواهد نمود.
معروفان در ارتباط با میزان ثبت سفارش های انجام شده برای واردات نهاده های دامی بیان نمود: طبق آخرین آمار در ۳۱ خردادماه سال جاری، میزان ثبت سفارش ذرت ۱۳۷۰ مورد با تناژ ۷ میلیون و ۲۳۲ هزار تن، جو ۱۰۴۱ مورد ثبت سفارش با تناژ ۳ میلیون و ۸۲۸ هزار تن، کنجاله ۱۳۳ مورد ثبت سفارش با تناژ یک میلیون و ۳۵۴ هزار تن و دانه سویا ۲۱۸ مورد ثبت سفارش با تناژ ۹۴۴ هزار تن است که در مجموع ۱۳ میلیون و ۳۵۸ هزار تن می شود، ازاین رو به ازای ۷ ماه بعد از اتمام موجودی فعلی بنادر، ثبت سفارش کالاها انجام و برای نیاز هر ماه برنامه ریزی انجام شده است.
وی اضافه کرد: ارز تخصیص یافته برای این کالاها هم مشخص شده است و کالا و نهاده های دامی به اندازه کافی تأمین شده است.

5.0 / 5
526
1400/04/02
18:57:45
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش