اسلب بیشترین میزان تولید در گروه شمش فولادی در دو ماه نخست سال جاری

اسلب بیشترین میزان تولید در گروه شمش فولادی در دو ماه نخست سال جاری به گزارش میزان سنج سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عملکرد سه ماهه تولیدکنندگان بزرگ شمش فولادی را منتشر نموده که بر مبنای آن، اسلب بیشترین میزان تولید را به خود مختص کرده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، طبق آمار انتشار یافته، بالاترین حجم تولید معادل دو میلیون و ۲۴۱ هزار و ۲۰ تن در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به اسلب اختصاص دارد و بعد از آن بیلت فولادی با میزان تولید یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۸۵۴ تن در جایگاه دوم قرار گرفته است.
فولاد خراسان بعنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی کشور در فروردین و اردیبهشت جاری ۲۰۰ هزار و ۷۶۶ تن و تولید بیلت و همینطور فولاد خوزستان در جایگاه بزگترین تولیدکنندگان فولاد توانسته اسلب ۳۰۸ هزار و ۳۲۷ تن، ۲۰ هزار و ۶۶۶ تن بیلت فولادی و ۳۰۶ هزار و ۳ تن بلوم تولید نماید.
در دو ماهه ابتدایی سالجاری، شرکت ذوب آهن اصفهان موفق به تولید ۱۷۱ هزار و ۵۲۴ تن بیلت و ۲۴۸ هزار و ۳۷۷ تن بلوم شده است.
در مدت مذکور سالجاری فولاد کاوه جنوب ۲۸۹ هزار و ۷۴۷ تن، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در واحد زیرمجموعه خود (فولاد چادرملو) ۲۰۴ هزار و ۶۰۹ تن، فولاد سیرجان ۱۷۲ هزار و ۲۳۴ تن، شرکت آهن و فولاد ارفع ۱۵۸ هزار و ۹۱۱ تن، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در شرکت زیر مجموعه خود (فولاد بردسیر) ۱۳۴ هزار و ۲۴۰ تن و فولاد بناب ۷۸ هزار و ۷۴۶ تن، بیلت فولادی تولید کرده اند.
شرکت فولاد آلیاژی ایران هم در مدت مذکور سه محصول را در سبد تولیدی خود جای داده است که ۸۳۰۹ تن آن اینگات، بلوم آلیاژی-مهندسی به میزان ۳۲ هزار و ۱۴۱ تن و بیلت آلیاژی- مهندسی هم معادل ۴۸ هزار و ۷۱۳ تن ساخته شده است.
همینطور مجموعه فولاد مبارکه هم طی دو ماه ابتدایی سالجاری در شرکتهای زیرمجموعه خود رکوردهای تولید را در مقایسه با گذشته ثبت کرده است. یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۶۹۳ تن اسلب در کارنامه تولید دوماهه این مجموعه ثبت شده است و بر این اساس ۸۶ درصد از تولید کل اسلب کشور را به خود مختص کرده است.
فولاد سبا طی مدت مورد اشاره توانسته است ۲۶۰ هزار و ۹۵۷ تن، فولاد هرمزگان ۲۷۵ هزار و ۵۸۵ تن اسلب تولید کنند و گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم ۲۵ هزار و ۴۱۱تن بیلت فولادی تولید کرده اند.5.0 / 5
16895
1400/04/08
18:00:49
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش