معاون وزیر راه خبر داد؛

حمل 6 و نیم میلیون تن كالای اساسی از بنادر كشور

حمل 6 و نیم میلیون تن كالای اساسی از بنادر كشور به گزارش میزان سنج رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان حمل ۱۵۴ میلیون تن کالا از آغاز سال اظهار داشت: در این زمان بیشتر از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از صداوسیما، داریوش امانی اضافه کرد: ۶۲ درصد این کالاهای اساسی از بندر امام خمینی و بقیه از بندر عباس و بندر امیرآباد حمل شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سال قبل در مجموع ۵۰۲ میلیون تن کالا در شبکه جاده ای کشور حمل شد که بی سابقه بود و ۶.۵ درصد در مقایسه با سال قبل آن، رشد داشت و ۲۵ میلیون تن آن هم کالاهای اساسی بود.
وی اظهار داشت: سال جاری همزمانی برداشت محصولات کشاورزی با واردات حجم بی سابقه ای از واردات کالاهای اساسی از راه بنادر جنوبی باعث شد حمل و نقل کالاهای اساسی با مشکلاتی مواجه شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اشاره به این که از روزهای اولیه ای که آگاه شدیم حجم وسیعی از کالاها مقرر است وارد بنادر کشور شود سعی کردیم برای حمل این کالاها برنامه ریزی نماییم اضافه کرد: جلسات گوناگونی در ستاد سازمان و در بنادر با حضور همه دستگاههای مسئول و همینطور ادارات کل استانهای درگیر و استانهای معین برگزار کرده ایم و خوشبختانه اشکالات موجود در فرآیند بارگیری و حمل همچون کمبود تجهیزات بارگیری، باسکول، قطعی سامانه های نرم افزاری دستگاههای مرتبط و سایر مشکلات موجود بررسی و برای حل آن تصمیم گیری شد و این فرآیند روز به روز درحال بهبود است.
امانی با اشاره به اینکه الان روزانه دو هزار دستگاه کامیون روزانه ۵۰ هزار تن کالا را از بندر امام حمل می کنند اظهار داشت: این میزان برای رسیدن به تعادل و افزایش روند تخلیه بندر امام، باید به روزی ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه برسد.
وی افزود: همینطور ناوگان درگیر تخلیه کالاهای اساسی در بنادر امروز ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از به کارگیری ۱۵۰۰ دستگاه خودروی سنگین ناوگان ملکی سازمان راهداری برای تخلیه بنادر جنوبی هم اطلاع داد و اظهار داشت: برای تشویق بیشتر رانندگان بخش خصوصی، با هماهنگی دستگاههای مربوطه لاستیک، روغن موتور و سوخت تشویقی در اختیار رانندگانی که در خدمت حمل کالاهای اساسی قرار گیرند و بر مبنای سازوکاری که در سامانه های راهداری پیشبینی شده است قرار خواهد گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات انجام شده، تا آخر هفته ناوگان مورد نیاز حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی به عدد مورد نظر یعنی ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه برسد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همینطور با اشاره به اینکه ناوگان برون شهری تکافوی جابجایی این حجم بار را دارد اضافه کرد: از همه رانندگانی که خودروی آنها قابلیت حمل کالاهای اساسی و فله بر اتاق دار را دارد خواهش می کنم کمک کنند تا رشد تخلیه بنادر بیشتر شود.
وی اظهار داشت: در صورت نیاز از همکاری ناوگان حمل بار درون شهری هم که خودرو های مناسب حمل کالاهای اساسی را داشته باشد استقبال می نماییم.
به گفته امانی با تمهیدات اندیشیده شده و طراحی یک اپلیکیشن که احتیاج به حضور فیزیکی برای دریافت نوبت بار را از بین برده سعی شده است تا معطلی رانندگان در بندر امام خمینی و سایر بنادر کاسته شود.
وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا این فرآیند از زمانی که راننده وارد پایانه می شود تا گرفتن حواله و حرکت به سمت بندر و بارگیری و خروج، باز هم کوتاه تر و سریع تر صورت گیرد تا کوتاه ترین زمان از ورود و دریافت حواله تا بارگیری و خارج شدن از بندر صرف شود.


منبع:

5.0 / 5
683
1400/04/24
12:05:32
تگهای خبر: باسكول , دستگاه , سازمان , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش