در موج پنجم كرونا

تقاضای اکسیژن بیش از ۳ برابر شد

تقاضای اکسیژن بیش از ۳ برابر شد میزان سنج: رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی از سه تا چهار برابر شدن مصرف اکسیژن بیمارستان ها در پیک پنجم کرونا آگاهی داد و اظهار داشت که از سال قبل صادرات اکسیژن مایع ممنوع شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، تیر ماه امسال قطعی برق خیلی از صنایع را گرفتار مشکل کرد که یکی از آنها تولیدکنندگان گازهای طبی و صنعتی بودند. در همان زمان رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی گفته بود که بطور کلی در فصل تابستان ظرفیت تولید اکسیژن حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا می کند و قطعی برق شش ساعته در ایام گذشته نیز موجب شد تولید حداقل ۱۰ ساعت عقب بیفتد و تولید اکسیژن حدودا نصف شد که در وضعیت موج پنجم تداوم این وضعیت ممکنست ما را وادار به واردات اکسیژن کند.
حالا با اوج گیری موج پنجم کرونا وضعیت وخیم تر از همیشه شده و حتی گزارش هایی از کمبود سرم انتشار یافته است. بنا بر این ایسنا وضعیت تولید گازهای اکسیژن برای بیماران کرونائی را پیگیری کرد که نتیجه آن حاکی از افزایش چشم گیر تقاضا است، اما بنظر می رسد مشکل قطعی برق برطرف شده است.
در این رابطه، پیکان کلانتری -رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی- در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: کمبود تولید وجود دارد، اما ظرفیت تولید گازهای طبی مشخص است و اضافه هم نمی گردد.
صادرات اکسیژن مایع ممنوع
وی با اعلان اینکه هم اکنون کارخانجات با حداکثر ظرفیت تولید می کنند، اظهار نمود: هم اکنون در پیک مصرف قرار داریم و مصرف هم درحال افزایش است. در مورد واردات اکسیژن تا حالا صحبتی نشده، اما از سال قبل سازمان ملی کرونا، صادرات اکسیژن مایع که بیشتر به عراق و افغانستان انجام می شد، را ممنوع کرد. البته اگر گرفتار مشکلات جدی شویم احتمالاً موضوع واردات مطرح می شود.
رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی همین طور با اعلان اینکه نمی توان میزان دقیق کمبود اکسیژن را محاسبه کرد، اظهار داشت: مصرف اکسیژن را نیز نمی توان برآورد کرد و قابل پیش بینی هم نیست، چونکه بطور ناگهانی افزایش می یابد. اما می توان گفت مصرف بیمارستان را در پیک پنجم تقریباً سه تا چهار برابر شده است و بیمارستان هایی که در ۲۴ ساعت یک دفعه، بار کپسول اکسیژن دریافت می کردند، حالا حداقل سه بار همان میزان بار می برند.
قطعی برق برطرف شد
بگفته وی مشکل قطعی برق نیز در بیشتر استانها با هماهنگی با فرمانداری و ستاد کرونا برطرف شده و کسی در طول این مدت مشکل قطعی برق نداشته است. در تهران نیز حالا تقریباً دیگر شاهد قطعی برق نیستیم.
منبع:

5.0 / 5
217
1400/05/13
22:54:28
تگهای خبر: تولید , سازمان , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش