رئیس اتاق بازرگانی اهواز عنوان كرد

عدم استفاده از ظرفیت کامل مرزهای خوزستان برای توسعه صادرات غیرنفتی

عدم استفاده از ظرفیت کامل مرزهای خوزستان برای توسعه صادرات غیرنفتی خوزستان رییس اتاق تجاری اهواز اظهار داشت: هم اکنون از ظرفیت کامل مرزهای استان برای توسعه صادرات غیرنفتی استفاده نمی گردد.شهلا عموری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به عوامل محدودکننده صادرات کالا به عراق اظهار نمود: گاهی اعمال ممنوعیت های صادراتی در ایران و همین طور ممنوعیت های واردات از طرف عراق، تجار و بازرگانان را با چالش هایی مواجه می کند که همچون تبعات آن تحت تاثیر قرار گرفتن تعهدات فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی است.

وی اضافه کرد: زیرساخت های مرزی در ایران و عراق با محوریت استانهای خوزستان و بصره باید از طرف دولت ها مورد توجه قرار گیرد و اصلاح گردد.

نائب رییس اتاق تجاری مشترک ایران و عراق اشاره کرد: صادرات محصول از طرف مرزهای ایرانی و واردات کالا به داخل کشور عراق با موانعی روبرو هستند و نیاز است دراین زمینه زیرساخت ها اصلاح شوند.

عموری عنوان کرد: با اهمیت ترین مشکلات مربوط به امور تجاری میان دو کشور، عدم هماهنگی کافی دستگاه های دولتی در زمینه مرزی و گمرکی است که اصلاح آن مستلزم افزایش نشست های کارشناسی بین مسئولان مرزی است.

وی بیان کرد: اینطور نشست ها در کاهش بخش زیادی از موانع و تسهیل امور تجاری دو کشور موثر است و باید از طرف مسئولان دولتی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اتاق تجاری اهواز اظهار داشت: بازرگانان عراقی آمادگی دارند تا در صورت ایجاد شرایط مناسب برای توسعه همکاریهای اقتصادی در حوزه رونق هرچه بیشتر مرزهای تجاری خوزستان همکاری و تعامل کنند.

عموری افزود: ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های حامل کالاهای صادراتی ایران روزانه یک هزار و ۵۰۰ کامیون از مرز شلمچه و ۸۰۰ کامیون دیگر از مرز چذابه است.

وی اظهار داشت: هم اکنون از ظرفیت کامل مرزهای استان برای توسعه صادرات غیرنفتی استفاده نمی گردد که با اهمیت ترین دلیل آن، موانع ناشی از رویه های زائد اداری است که از طرف دستگاه های دولتی دو کشور اعمال می شود.
5.0 / 5
285
1400/05/23
11:16:43
تگهای خبر: تجارت , توسعه , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش