صادرات ۳۷ میلیون دلاری و فروش ۱۷۵۸ میلیارد تومانی محصولات در شهرک علمی اصفهان

صادرات ۳۷ میلیون دلاری و فروش ۱۷۵۸ میلیارد تومانی محصولات در شهرک علمی اصفهان به گزارش میزان سنج رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، تولید روزانه 52 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده، 19 هزار ماسک نانو، 150 هزار ماسک 3 لایه و 72 دستگاه و تجهیز را دستاوردهای شرکتهای مستقر در این شهرک در حوزه کرونا دانست و اظهار داشت: 25 شرکت این شهرک در زمینه تأمین نیازهای کرونایی کشور فعال می باشند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا مجید محمدی امروز در سلسله نشست های یکشنبه های صادراتی با موضوع نشست تجاری ایران-عمان که بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ایجاد و تقویت شرکت های فناور و دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه و افزایش ثروت بوسیله ارتقای فرهنگ نوآوری و کارآفرینی را نقش پارک های علم و فناوری توصیف کرد و اضافه کرد: در این راستا شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان "ایجاد شرایط لازم و تامین خدمات و حمایت های مورد نیاز برای شکل گیری و رشد کسب و کارهای دانش بنیان"، "اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از مهاجرت نخبگان"، "تولید ثروت از علم و تجاری سازی دستاوردهای علمی" و "مشارکت و ایفای نقش در توسعه منطقه ای و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان" را بعنوان ماموریت های خود تعریف کرده است.
وی تعداد هسته های فناور مستقر در این شهرک را ۹۷ واحد و تعداد شرکت های فناور نوپا را ۲۰۳ شرکت عنوان نمود و افزود: علاوه بر آن ۲۸۲ شرکت فناور رشد یافته در این شهرک مستقر هستند که کل واحدهای مستقر هم اکنون بیش از ۵۸۲ شرکت شده است.
محمدی، نرخ موفقیت ۵۸۲ هسته و شرکت فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را ۷۵ درصد عنوان نمود و افزود: برمبنای ارزیابی های صورت گرفته میزان گردش مالی شرکت های مستقر بیش از ۳۶۵۲ میلیارد تومان است. میزان فروش محصولات و خدمات این شهرک ۱۷۵۸ میلیارد تومان و حجم قراردادهای پژوهشی و فناوری ما ۸۱۷ میلیارد تومان برآورد شده است.
رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تعداد محصولات تجاری سازی شده این شهرک را ۱۶۲۰ محصول عنوان نمود و اضافه کرد: شرکت های مستقر در این شهرک تا حالا ۳۷ میلیون دلار صادرات خدمات و محصولات داشته اند.
محمدی با اعلان اینکه اجرای طرح های مشارکتی را از سال ۹۷ در دستور کار قرار دادیم، اشاره کرد: در سال قبل ۱۱ پروژه مشترک با حجم ۹۱ میلیارد تومان اجرائی شده است. این تعداد در سال ۹۸ تعداد ۶ پروژه و در سال ۹۷ تعداد ۲ طرح بوده است.
نقش شهرک در تولید محصولات کرونایی
رئیس اداره انتقال فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به نقش آفرینی این شرکت در حوزه تامین نیازهای کرونائی کشور، اظهار داشت: تولید روزانه ۵۲ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده، ۱۹ هزار ماسک نانو، ۱۵۰ هزار ماسک ۳ لایه و ۷۲ دستگاه و تجهیز از دستاوردهای شرکت های مستقر در این شهرک است.
وی افزود: علاوه بر آن ۱۰ شرکت در حوزه تولید مواد ضد عفونی کننده، ۴ شرکت در حوزه تولید دستگاه های ضد عفونی کننده، یک شرکت در حوزه تولید دوربین غیر تماسی تب سنج، ۴ شرکت در حوزه تولید ماسک نانویی بیمارستانی و ۶ شرکت در حوزه تولید تجهیزات بیمارستانی و تنفسی فعال می باشند.
پتانسیل های صادراتی شهرک
محمدی به وضعیت صادراتی محصولات این شهرک اشاره نمود و تصریح کرد: تجهیزات بهبود زخم، تخت های بیمارستانی، چراغ های جراحی، سیستم های تصویربرداری با اشعه ایکس، الکتروکاردیوگراف ۳ و ۶ کاناله و دستگاه فشار معکوس برای درمان زخم که از طرف شرکت های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید شده است، همچون پتانسیل های صادراتی ما بشمار می رود.
به گفته ی ایشان، ایمپلنت ها و پروتزهای پزشکی، مستربچ های افزودنی بر پایه PE و PP، سازگار کننده در کامپاندهای پلیمری، نانو افزودنی ها، چسب بین لایه ای، رنگ های خوراکی طبیعی، امولسیون های طعمی، امولسیفایر و پایدار کننده غذایی، سیروپ زعفران، طعم دهنده های غذایی با منشا طبیعی و روانکارهای صنعتی از دیگر پتانسیل های صادراتی این شهرک است.
منبع:

5.0 / 5
124
1400/06/08
09:54:52
تگهای خبر: ارزیابی , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش