وزیر جهاد كشاورزی:

مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز تا آخر سال جاری نداریم

مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز تا آخر سال جاری نداریم میزان سنج: وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: یکی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی تأمین و در دسترس بودن کالاهای اساسی است و با اقدامات صورت گرفته تا آخر سال هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.به گزارش میزان سنج به نقل از صداوسیما، سیدجواد ساداتی نژاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما اضافه کرد: اصلی ترین مساله که باید فوری به آن رسیدگی شود بحث تأمین کالاهای اساسی است که می بایست در این عرصه هیچ نقص، ضعف و کمبودی وجود نداشته باشد.
وی اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته مشکلی در تأمین این کالاها تا آخر سال وجود ندارد.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به این که خیلی از تصمیمات و اقدامات را نمی توان یک شبه به سرانجام رساند اضافه کرد: بعنوان مثال تأمین یک نهاده از خارج کشور زمان بر است و به علت خشکسالی برخی کمبودها در این عرصه وجود دارد، ولی تمرکز زیادی روی این مورد داریم.

کاهش وابستگی به واردات نهاده های دامی با انجام کشت قراردادی

ساداتی نژاد اظهار داشت: بر مبنای ظرفیت های اقلیمی با کشت قراردادی تلاش خواهیم کرد وابستگی به واردات نهاده های دامی را کاهش دهیم و تا ۵۰ درصد این نهاده ها را در داخل کشور تولید نماییم.

وی ادامه داد: ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی داریم که می تواند منجر به افزایش تولید نهاده های دامی در کشور شود و بدین سان برخی نگرانی ها در تأمین آن کاهش پیدا کند.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: هر چند به علت شرایط اقلیمی نمی توان همه نهاده های دامی را در داخل کشور تولید کرد و ناچار به واردات هستیم، ولی با یک برنامه ریزی مناسب می توانیم با افزایش بهره وری و کشت قراردادی تولید این نهاده ها را تا ۵۰ درصد در داخل کشور انجام دهیم.

ساداتی نژاد اضافه کرد: کاهش وابستگی به واردات نهاده های دامی برای کشور می تواند بسیار آرامش بخش باشد و در ضمن کنترل بازار را هم آسان تر کند.

وی اظهار داشت: در همین راستا استفاده از تکنولوژی و افزایش بهره وری بسیار کارساز است و می تواند اطمینان خاطر بیشتری در تأمین کالاهای اساسی ایجاد نماید.


منبع:

5.0 / 5
251
1400/06/12
14:25:58
تگهای خبر: بازار , تكنولوژی , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش