صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی از استان مرکزی

صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی از استان مرکزی به گزارش میزان سنج مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: در ۵ ماهه سالجاری ۵۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات غیرنفتی از مبادی صادراتی استان صورت گرفته که رقمی بی سابقه بوده است.


سیدعلی آقازاده روز شنبه ۱۳ شهریور در شورای کفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی اظهار نمود: سال جاری اگر نهایت تلاش را انجام دهیم امکان دارد بتوان یکصد هزار تن گندم خریداری کرد که نسبت به سال قبل رقم پایینی است و به نظر می آید کشاورزان به علت قیمت اعلامی برای گندم، راغب به فروش تولیدات خود نبوده اند.
وی اضافه کرد: قیمت خرید گندم برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ قیمت نامشخص و علی الحساب است و اگر مشخص هم شود بعید است که بیشتر از قیمت فعلی باشد.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: کسب موفقیت های شورا گفت و گوی استان و کسب رتبه های برتر در سالهای اخیر تصادفی نبوده و بر مبنای کارهای کارشناسی بوده و هر ساله شرایط شورا از باب موضوعات کیفی و عرضه پیشنهادات بهتر می شود. در ۵ ماهه سال جاری حدود ۵۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی صورت گرفته که در استان بی سابقه بوده است و پیشبینی می شود که صادرات سال جاری همانند سال ۹۸ از مرز یک میلیارد دلار عبور کند.
وی افزود: پایش اجرای کامل و صحیح قوانین و مقررات و هم بررسی پیشنهادات در زمینه اصلاح و تکمیل طرح ها و لوایح قانونی با هدف بهبود محیط کسب و کار در استان از مهم ترین وظایف شورای گفت و گو است که تابحال استان مرکزی در این بخش ها موفق عمل کرده است.
ناصر بیکی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی هم در این جلسه اظهار نمود: علیرغم این همه دستورالعمل و برخوردهای جزیره ای نمی توان در بخش معدن پیشرفت کرد، علاوه بر دستورالعمل های موجود خودمان هم مبحث را برای خود پیچیده می نماییم.
وی با اشاره به اینکه بر سر گنج نشسته ایم و فقیر هستیم اضافه کرد: با عنایت به وجود معادن زیاد و پرارزش در کشور اما علیرغم مشکلات مذکور نمی توان منتظر پیشرفت در حوزه معادن بود، در اتاق بازرگانی به دنبال دفاع از حقوق معادن همچون در زمینه تأمین سوخت هستیم.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در این جلسه از فعالان بخش خصوصی هم تقدیر و تشکر شد.
منبع:

5.0 / 5
345
1400/06/14
09:14:21
تگهای خبر: تولید , خرید , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش