با دستور دادستان كل كشور

توقف مزایده معادن رفع اثر شد

توقف مزایده معادن رفع اثر شد میزان سنج: دادستان کل کشور ضمن استناد به دستور رییس قوه قضائیه، دستور رفع اثر از بخشنامه مربوط به توقف مزایده معادن (6000 محدوده معدنی) را صادر کرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، اوایل مرداد ماه امسال، سعید عمرانی -معاون قضایی دادستان کل کشور- در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با اجرای طرح آزادسازی ۶۰۰۰ محدوده و معدن غیرفعال کشور، از ادامه دار بودن انجام مزایده ها بعد از هماهنگی های بین دستگاهی در زمینه های اجرائی و نظارتی آگاهی داد و اصرار کرد که اصل مزایده های برگزار شده لغو نشده است، بلکه تا کسب نظر نهایی نهادهای نظارتی موقتا متوقف است و بنابر مراتب، به زودی روند مزایده ها وفق مقررات جاری ادامه خواهد یافت.
دوشنبه هفته گذشته (۸ شهریورماه) محمدجعفر منتظری- دادستان کل کشور- به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور، ضمن استناد به دستور رییس قوه قضائیه، دستور رفع اثر از بخشنامه مربوط به توقف مزایده معادن را صادر کرد و یک روز بعد این دستورالعمل به دادستان های سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
در این نامه آمده است:
"حسب الامر ریاست محترم قوه قضائیه، بدین وسیله از بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۲۹۰۳۹/۱۴۰۰/۱۴۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ درباب توقف مزایده معادن، رفع اثر می گردد."
یادآور می شود که مزایده سراسری ۶۰۰۰ محدوده معدنی غیر فعال کشور توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در اردیبهشت ماه امسال اجرا شده بود اما در اواخر تیرماه امسال با دستور معاون قضایی دادستان کل کشور، معاونت مذکور دستور توقف اجرای مراحل واگذاری اعلام نمود و براین اساس دستور توقف اوایل مردادماه ابلاغ گردید.
در این رابطه، ابراهیم مولابیگی - مدیر کل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت-، نیز اظهار نمود: باتوجه به شایعه ها و شائبه های ایجاد شده، برگزاری مزایده مذکور با دستور معاون قضایی دادستان کل کشور متوقف شده بود، حالا برمبنای دستور دادستان کل کشور به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور ادامه روند اجرای طرح آزادسازی ۶۰۰۰ محدوده معدنی حبس شده و واگذاری آنها بوسیله مزایده بلامانع خواهد بود.
وی با تاکید بر این که اجرای این طرح در امتداد منویات مقام معظم رهبری انجام شده بود، اضافه کرد: برگزاری این مزایده بصورت کاملا الکترونیکی، امکان هرگونه رانت و همین طور سوءاستفاده را از بین برده بود. همین طور با توجه به این که ثبت تقاضا و شرکت در مزایده بوسیله سامانه صورت می گیرد، در حقیقت بر خلاف اظهارات مطرح شده در آن زمان، در مزایده معادن هیچ معدنی به فروش نمی رسد.
منبع:

5.0 / 5
326
1400/06/16
11:04:40
تگهای خبر: تجارت , دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش