یک عامل مهم برای صعود قیمت طلا

یک عامل مهم برای صعود قیمت طلا طلا بار دیگر موفق نشد سطح ۱۸۰۰ دلار را بشکند اما تحلیل گران می گویند یک عامل درحال ظهور می تواند این فلز پرارزش را از بازه معاملاتی اخیرش خارج کند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، خیلی از کارشناسان به سرمایه گذاران درباره ریزش بازار سهام آمریکا اخطار می دهند و این امکان دارد همان عاملی باشد که طلا در پاییز نیاز دارد. گلدمن ساکس، مورگان استنلی، سیتی گروپ و بانک امریکا همگی نسبت به بازار سهام آمریکا مضطرب شده و اعلام نموده اند که ارزشگذاریها کاذب شده است. دویچه بانک هم هفته اخیر به بانک های دیگر پیوست و ضمن اشاره به رشد ۲۱ برابری ارزش سهام نسبت به درآمدها، در پیامی اعلام نمود ریسک اصلاح بازار وجود دارد.

به گفته مایک مک گلون، استراتژی ارشد کالای بلومبرگ اینتلیجنس، نوسان در فضای بازار سهام امکان دارد همان چیزی باشد که طلا هم اکنون نیاز دارد. حتی اندکی ناآرامی در بازار سهام آمریکا برای صعودی کردن طلا کافی خواهد بود.

کالین همیلتون، مدیر تحقیقات کالای شرکت بی ام او کپیتال مارکتس اظهار نمود: به دنبال نوسان بازار و با عنایت به سطح فعلی معاملات، بعید است طلا شاهد ریزش بیشتر قیمت باشد. قیمت طلا همچنان خیلی خوب است. با وجود افت ۶.۵ درصدی که از آغاز سال جاری تابحال داشته، قیمت طلا در بحبوحه کندی رشد اقتصادی چین، ادامه محدودیتهای در ارتباط با کرونا و سخنرانیهای اخیر جکسون هال و گزارش اشتغال مأیوس کننده آمریکا در اوت در حدود ۱۸۰۰ دلار ثابت مانده است. با عنایت به بازده واقعی منفی، تنشهای ژئوپلیتیکی و احتمال نوسان بازارهای مالی، پتانسیل اصلاح چشم گیر قیمت طلا نسبتا اندک است.

با این حال قیمت طلا با سلسله ناامیدیهایی شامل عقب نشینی هفته گذشته از سطح ۱۸۳۰ دلار روبرو شده است. خیلی از تحلیل گران در کوتاه مدت درباره روند طلا نظر خنثی دارند و می گویند طلا در بازه مشخصی خواهد ماند مگر اینکه موفق شود به بالای ۱۸۳۰ دلار صعود کرده یا به پایین ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کند.

دانیل گالی، استراتژیست کالا در شرکت تی دی سکیوریتیز پیش بینی نمود طلا هفته جاری در حدود ۱۸۰۰ دلار می ماند. فضا برای طلا نه در یک هفته بلکه در سه ماه آینده بهبود پیدا خواهد نمود. در این زمان انتظارات رشد ضعیف شده و انتظارات تورمی به قوت خود می مانند. این فرصت خوبی برای طلا خواهد بود.

هفته جاری همه نگاهها به آمار شاخص قیمت مصرفی در روز سه شنبه و آمار خرده فروشی آمریکا در روز پنج شنبه دوخته شده است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، سایر آمار مهم شامل شاخص تولید ایمپایر استیت نیویورک در روز چهارشنبه و سپس تولید صنعتی و شمار متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج شنبه و شاخص تولید بانک فدرال فیلادلفیا خواهد بود.

منبع:

5.0 / 5
254
1400/06/21
10:02:46
تگهای خبر: بازار , بانك , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش