روش های تصفیه آب از گذشته تا امروز

روش های تصفیه آب از گذشته تا امروز میزان سنج: در طول زمان های مختلف تصفیه آب شامل روش های مختلفی می شد که این روش ها در طول زمان پیشرفته تر شد تا به دستگاه های تصفیه آب امروزی رسید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، آب منبعی حیاتی برای سلامتی هر انسان است. دسترسی انسان به آب سالم و به دور از آلاینده های مضر فواید خیلی از جمله کاهش احتمال ابتلاء به بیماریهای قلب و عروق و کاهش بروز سنگ کلیه برای بدن انسان دارد. از گذشته تا کنون نکته اساسی و حیاتی برای همه مردم این بوده است که در نزدیکی آب ساکن شوند و زندگی خودرا ادامه دهند. اما استفاده از آب ملزم به مقداری تصفیه و گرفتن ناخالصی های آن بود. در طول زمان های مختلف تصفیه آب شامل روش های مختلفی می شد. که این روش ها در طول زمان پیشرفته تر شد تا به دستگاه های تصفیه آب امروزی رسید.
تاریخچه تصفیه آب
در قرن هفدهم، با کوشش های فردی به نام رابرت بیکن، در ساخت فیلتر شنی برای حذف نمک از آب دریا، پیشرفت های بسیاری صورت گرفت و تغییرات گستره ای در تصفیه کردن آب به وجود آمد.
در قرن هجدهم میلادی، اختراع میکروسکوپ به دانشمندان کمک کرد تا به وجود تعداد زیاد آلاینده های میکروسکوپی درون آب پی ببرند. برای همین کشورهای زیادی آغاز به استفاده از فیلترهایی برای تصفیه نمودن آب کردند. این فیلترهای اغلب از ذغال و پشم و اسفنج ساخته می شدند.
در قرن نوزدهم مشخص شد که وبا می تواند بوسیله آب از فردی به فرد دیگر منتقل شود. همین طور کلر می تواند آلاینده های موجود در آب را حذف کند. بدین سبب استفاده از کلر برای تصفیه کردن آب و جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری وبا به امری محبوب تبدیل شد.
در قرن بیستم میلادی بیشترین آگاهی ها و اقدامات برای تصفیه کردن آب صورت گرفت. از آن جهت که بیشتر کشورها برای حداقل کیفیت آب شرب استانداردها و قوانینی را اتخاذ کردند.
سیستم تصفیه آب کنونی
امروزه در خیلی از کشورهای تصفیه خانه های مجهز به وجود آمده و تا حد استاندارد و مطابق قوانین کشور، آب شرب را تصفیه می کنند. اما نکته قابل تأمل این است که آب تصفیه شده شهری هنوز هم دارای مقدار زیادی املاح و آلاینده مضر برای بدن انسان است. اینجاست که نیاز به دستگاه تصفیه آب امری ضروری به نظر می آید.
دستگاه های تصفیه آب موجود در ایران اغلب از سیستم اسمز معکوس استفاده می نمایند. اسمز معکوس یا Reverse osmosis برای تصفیه کردن آب و پاکسازی آن از مواد مضر، از فشار بر روی مولکول های آب بهره برده و آنرا از یک غشای نیمه تراوا رد می کند. در ضمن این فرایند، آلاینده های مضر محلول در آب پاکسازی می شوند منجر خوش طعم شدن و رفع بوی بد آب خواهد شد.
از مشخصه های بارز و مهم دستگاه های تصفیه آب که با سیستم اسمز معکوس کار می کنند، دارا بودن فیلتر ممبران و همین طور پمپ و مخزن ذخیره می باشد.
انواع دستگاه های تصفیه آب
برای تهیه دستگاه تصفیه آب مناسب شاید بهتر باشد تا با انواع آن آشنا شوید. دستگاه های تصفیه آب خانگی بطور کلی به دو نوع اینلاین و هوزینگی تقسیم می شوند. از نظر فنی این دو نوع دستگاه، در فیلترهای سه مرحله اول با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما بطور کلی این دستگاهها عملکرد یکسانی برای تصفیه آب طی می کنند. دستگاه های تصفیه آب اینلاین به سبب کوچک تر بودن و همین طور فیلترهای بهداشتی تر دارای محبوبیت بیشتری هستند.


نکته مهم دیگر در خرید دستگاه تصفیه آب آشنایی با بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی است. برندهای تایوانی پرچمدار حوزه تصفیه آب در ایران می باشند. مارک های معتبر دستگاه تصفیه آب شامل CCK، لایف واتر، فلکس تک، ایزی ول و سافت واتر است. شناخت برندهای اصل باتوجه به افزونی کلاهبرداران امری اجتناب ناپذیر به نظر می آید.
دستگاه تصفیه آب اصل را از کجا تهیه کنیم؟

داشتن راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب مطمئناً می تواند مشکلات شما را در خرید دستگاه آب تصفیه کن مناسب برای خانه تان حل کند. شرکت پاکاب گستر با بیش از یک دهه سابقه در عرصه تولید و فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی، یکی از معتبرترین شرکتها در زمینه دستگاه تصفیه آب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت پاکاب گستر مراجعه نموده و یا با کارشناسان بخش مشاوره و فروش این شرکت تماس حاصل کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
250
1400/06/22
10:59:59
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش