لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمینهای کشاورزی

لزوم استفاده از مخزن آب پلی اتیلن برای زمینهای کشاورزی مخزن آب پلی اتیلن یکی از مخزن های پرکاربرد برای زمینهای کشاورزی است که در ادامه با کارایی آن بیشتر آشنا می شوید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، مخزن آب پلی اتیلن یکی از مخزن های پرکاربرد برای زمینهای کشاورزی است. مشکلات کم آبی که امروزه گریبانگیر مردم بیشتر مناطق شده است سبب شده که دیگر نتوان بمنظور آبیاری زمینهای کشاورزی از روش های سنتی و قدیمی بهره گرفت. استفاده از شیوه های نوین آبیاری مزارع و باغ ها نیاز به استفاده از مخازن ذخیره آب را روز به روز بیشتر می کند.
برای مثال در آبیاری قطره ای ابتدا آب را در یک مخزن بزرگ ذخیره کرده و بصورت مکانیزه و مهندسی شده از آن بمنظور آبیاری زمینهای کشاورزی استفاده می شود. اگر از کنار مزارع عبور کرده باشید مطمئناً مخازن آب پلی اتیلن بزرگ یا اصطلاح عامیانه تانکر آب پلاستیکی را دیده اید. استفاده از این نوع مخازن بمنظور ذخیره سازی آب برای مصارف کشاورزی بسیار رایج است. مزیت ها و خاصیت هایی که این مخازن دارند سبب شده است که به بهترین گزینه برای این منظور تبدیل شوند.
سوالی که اغلب کشاورزان از ما بعنوان تولید کننده انواع منبع آب پلی اتیلنی، گالوانیزه، کامپوزیتی می پرسند این است که برای مصارف کشاورزی تانکر با چه حجمی مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم که عوامل زیادی دراین زمینه تاثیر گذار هستند. برای مثال نوع گیاهی که کشت می کنید و یا جنس خاک و محیط جغرافیایی که زمین کشاورزی شما در آن قرار دارد می تواند دراین زمینه موثر باشد. در مورد قیمت این تانکرها هم باید بگوییم که قیمت مخزن های پلی اتیلن به نسبت سایر مخازن به صرفه تر است و می توانید این مخازن را در حجم ها و شکل های مختلفی از بازار تهیه کنید.
همچنین مخازن پلی اتیلن چند لایه مقاومت بالایی برای محیط های باز دارند و در مقابل نور خورشید مقاوم هستند. همین طور در مقابل طوفان و زلزله نیز از مقاومت خوبی برخوردار می باشند.
علت محبوبیت مخازن پلی اتیلن برای مصارف کشاورزی چیست؟
مخازن پلی اتیلن دارای خاصیت های خاصی هستند که سبب شده است بهترین گزینه برای مزارع و زمینهای کشاورزی باشند. در ادامه با تعدادی از عواملی که سبب محبوبیت مخازن پلی اتیلن شده اند آشنا می شویم.
این مخازن همه جا در دسترس هستند و به آسانی می توان آنها را خریداری کرد.
قیمت مخزن پلی اتیلن به نسبت سایر مخازن که از مواد دیگر ساخته می شوند به صرفه تر است.
به منظور ذخیره آب، و سموم و … برای مصارف کشاورزی می توان با خیال آسوده از این مخازن استفاده نمود.
دارای وزنی نسبتاً سبک بوده و قابلیت حمل آسانی دارند.
در مقابل خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند چون از جنس پلی اتیلن هستند.
مقاومت نسبتاً خوبی در مقابل ضربه دارند.
مقاومت بالایی در مقابل نور آفتاب دارند.
مقاومت خوبی در مقابل عوامل طبیعی همچون زلزله و طوفان دارند.
مخازن چند لایه ضد جلبک هستند و شستشوی آنها به سادگی انجام می شود.
فودگرید هستند و برای نگهداری آب شرب مناسب هستند.

استفاده از مخازن پلی اتیلن بمنظور آبیاری قطره ای
یکی از کاربردهایی رایج مخازن پلی اتیلن بمنظور استفاده در آبیاری قطره ای زمینهای کشاورزی است. در سیستم آبیاری قطره ای می توان مخزن آب را در ارتفاع بالا قرار داد تا فشار لازم بمنظور آبیاری قطره ای فراهم آید. در این روش از پمپ استفاده نمی گردد. استفاده از آبیاری قطره ای یکی از بهترین شیوه ها برای آبیاری زمینهای کشاورزی است. مخازن پلی اتیلنی یکی از پرکاربرد ترین مخازن در این روش آبیاری بوده و به سبب اینکه این شیوه آبیاری هزینه کمتری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع تانکر پلی اتیلن جهت استفاده در زمینهای کشاورزی
مخازن پلی اتیلن ایستا پلیمر شریف که در برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد در طرح ها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند. حتی مخازن ضد جلبک آن بمنظور استفاده برای ذخیره آب آشامیدنی نیز در بازار وجود دارند. در این قسمت ما فقط به مخازنی اشاره می نماییم که برای مصارف کشاورزی مناسب هستند. انواع مخازن پلی اتیلن رایج برای این کار از نظر شکل و ظاهر می توانند بصورت زیر باشند:
مخزن پلی اتیلن افقی
این نوع از مخازن بصورت افقی طراحی شده اند و به آنها مخازن خوابیده نیز گفته می شود. ظرفیت این مخازن می تواند از ۷۰ لیتر به بالا باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.
مخزن پلی اتیلن عمودی یا ایستاده
این نوع مخزن پلی اتیلن همانطور که از نامش مشخص است بصورت ایستاده بوده و می تواند کاربری مختلفی داشته باشد. استفاده از مخازن پلی اتیلن عمودی یا ایستاده در مصارف خانگی، کشاورزی و صنعتی رایج است. از نظر ظرفیت تانکر پلی اتیلن عمودی ساخت شرکت هیچگونه محدودیتی ندارد و حجم های بالا نیز به آسانی در کارخانه و یا بصورت ساخت در محل قابلیت تولید را دارند.
شرکت ایرانیان ایستا پلیمر شریف واقع در مرکز رشد و فناوری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، تولید کننده انواع مخزن ذخیره سازی با بهره گیری از فناوری روز دنیاست. کافی است به سایت شرکت به آدرس اینترنتی مراجعه نمایید و با انواع محصولات آشنا شوید. این شرکت تولید کننده انواع مخزن آب پلی اتیلن، گالوانیزه و کامپوزیتی است و می توانید با مشورت کارشناسان مربوطه مخزنی که مناسب کار شما است را خریداری کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
284
1400/06/29
13:45:37
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش