مطالبات نماینده چابهار از وزیر جهاد کشاورزی

مطالبات نماینده چابهار از وزیر جهاد کشاورزی میزان سنج: نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم از سید جواد ساداتی نژاد خواست ضمن تأسیس سازمان کشاورزی جنوب استان سیستان و بلوچستان، به افزایش زمینهای کشاورزی و انتقال آب از دریای عمان توجه کند.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا در مورد مطالباتش از وزیر جدید جهاد کشاورزی اظهار داشت: ظرفیت های بی بدیلی در زمینه کشاورزی در منطقه سواحل مکران وجود دارد که باید از سمت وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم جدی گرفته شود. سالانه ۷۰۰ میلیون دلار میوه های گرمسیری وارد کشور ما می شود و این در شرایطی است که منطقه سواحل مکران می تواند بخشی از نیاز کشور به میوه های گرمسیری را تأمین کند. ازاین رو توجه ویژه به تولید میوه گرمسیری در استان سیستان و بلوچستان یکی از جدی ترین مطالبات بنده است.
نماینده مردم چابهار در مجلس با اشاره به اینکه در سواحل مکران الان ۸ هزار هکتار موز تولید می شود، اظهار داشت: این میزان می تواند دست کم تا ۱۵ هزار هکتار افزایش پیدا کند و ما باید به ظرفیت های ویژه این استان دقت داشته باشیم. با عنایت به پراکندگی استان سیستان و بلوچستان، اداره کل کشاورزی باید به همان شکلی که در جیرفت استقرار یافته، تأسیس و مستقر شود. به عبارت دیگر، جنوب استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک اداره کشاورزی است و این سازمان باید در جنوب استان تأسیس شود.

تسریع در اعطای مجوز صیادی به صیادان بومی
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد مطلباتش از سید جواد ساداتی نژاد در زمینه شیلات اظهار داشت: اعطای مجوز صید با تغییر وزیر به تعوق افتاده است؛ سال جاری سال تولید و مانع زدایی هاست ازاین رو امیدواریم هر چه سریع تر مجوز صید به صیادان بومی اعطا شود.
وی ضمن اشاره به طرح های آبخیزداری موجود در منطقه اظهار نمود: آبخیزداری می تواند در استان سیستان و بلوچستان معجزه کند. این طرح ها آماده است اما با کمبود اعتبار روبرو شده است. امیدواریم آقای ساداتی نژاد که بارها به سیستان و بلوچستان آمده اند و وضعیت را از نزدیک مشاهده نمودند، این مورد را جدی بگیرند.

«انتقال آب از دریای عمان، تنها چاره تنش آبی سیستان و بلوچستان»
سعیدی ضمن اشاره به تنش های آبی در کشور که پارسال تجربه شد، اظهار نمود: اگر در نقاط مختلف کشور بحث بحران آب داریم در سیستان و بلوچستان ماجرای فاجعه آب داریم چون که در آب آشامیدنی نسبت به دیگر استان ها عقب تر هستیم، معتقدم راهی جز انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد.
نماینده مردم چابهار در مجلس در انتها اظهار داشت: ما در جنوب سیستان و بلوچستان زمین هایی داریم که چیزی حدود ۹۵ درصد آن ملی شده اند و منابع طبیعی همت کرد و بخشی از این زمین ها را به اصحاب آباء اجدادی مردم بازگرداند. امیدواریم بقیه این زمین ها که به ناحق ملی شدند هر چه سریع تر به مردم بازگردد.
منبع:

5.0 / 5
265
1400/06/31
17:27:44
تگهای خبر: تولید , دلار , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش