رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد

یک راهکار ارزی پیش روی دولت رئیسی

یک راهکار ارزی پیش روی دولت رئیسی به گزارش میزان سنج رئیس اتاق بازرگانی تهران می گوید دولت سیزدهم باید راهی برای مرتفع ساختن مشکلات و سیاست های غلط دولت قبل پیدا کند و در غیر این صورت خیلی از معضلات بر جای خود باقی خواهد ماند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری در جریان نشست اعضای اتاق بازرگانی تهران با وزیر جهاد کشاورزی اظهار نمود: پارلمان بخش خصوصی در سالهای گذشته کوشیده با عرضه نظرات و پیشنهادات خود، بخشی از معضلاتی که اقتصاد ایران با آن مواجه می باشد را تبیین کرده و چاره هایی را پیشنهاد کند، با این وجود متاسفانه تداوم اجرای برخی سیاست های غلط برای اقتصاد کشور مشکلاتی جدی به وجود آورده است.
وی ضمن اشاره به چهار معضلی که اقتصاد ایران امروز با آن مواجه می باشد، بیان نمود: تورم بالا، قیمت گذاری دستوری و عدم سرمایه گذاری جدید بخش مهمی از این معضلات است و باید ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی را هم به این لیست اضافه نماییم. متاسفانه در سالهای گذشته نرخ تورم در اقتصاد ایران همواره دو رقمی بوده و با روندی که رشد نقدینگی در ماه های گذشته داشته، ما نگران آینده آن هم هستیم.
رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: متاسفانه در شرایطی که باید برای حل معضل تورم به سراغ مسائل ریشه ای حرکت نماییم، خیلی از دولت ها راه غلط قیمت گذاری دستوری را پیش گرفته اند که نه تنها این شیوه نتیجه مثبتی نداشته که خود به افزایش باردیگر قیمت ها منجر گردیده است.
خوانساری با اشاره به اینکه سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت گذشته شکست خورده است، تشریح کرد: راهی که پیش روی دولت سیزدهم قرار دارد، ورود به این حوزه و حذف این ارز است. نگاهی به نتایج اجرای این برنامه در سالهای اخیر نشان داده است که نه تنها این ارز کمکی به پایین نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی نکرده که حتی قیمت بعضی از این کالاها از تورم هم بالاتر رفته است.
وی تصریح کرد: در صورتیکه این سیاست ارزی غلط اصلاح نشود، عدم شفافیت، بر هم خوردن فضای کسب و کار و صدمه دیدن بخش های مهمی مانند صنعت کشاورزی، نتیجه قطعی این شرایط خواهد بود. ازاین رو اتاق بازرگانی آماده است تا در کنار دولت با عرضه راهکارهایی جدید، لااقل برای بخشی از مشکلات امروز اقتصاد ایران، برنامه های اجرایی عرضه کند.5.0 / 5
295
1400/07/07
10:00:42
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش