خریداران طلا صبور باشند

خریداران طلا صبور باشند میزان سنج: خوش بینی در بازار طلا با توجه به این که این فلز باارزش بعد از انتشار یک گزارش اشتغال ماهانه ناامید کننده دیگر در آمریکا نتوانست رشد پایداری پیدا کند، بهبود یافته است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد هر دو گروه مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای خوش بینی قوی به قیمت طلا در کوتاه مدت دارند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک اظهار نمود: با توجه به این که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا سیاستهای پولی خودرا تغییر دهد و کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را قبل از اختتام امسال شروع کند، طلا همچنان روی خط باریکی حرکت می کند. گزارش اشتغال غیرکشاورزی سپتامبر به حد کافی سرد بود تا از قیمت طلا پشتیبانی کند و با این وجود به حد کافی قوی بود تا از تعدیل خرید اوراق قرضه حمایت کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند. پنج نفر معادل ۳۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظر خنثی داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۸۴۱ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۴۴۲ نفر معادل ۵۳ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۶۵ نفر معادل ۳۲ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در صورتیکه ۱۳۴ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

خوش بینی در بین سرمایه گذاران کوچک بعد از اینکه ماه گذشته به پایین ترین حد چند ماهه سقوط کرد، بطور پیوسته بهبود پیدا کرده است. اما خوش بینی آنها در حالی بهبود یافته که طلا همچنان به حمایت در سطح ۱۷۵۰ دلار تکیه کرده است. آمار اشتغال ناامید کننده سپتامبر کمک کرد قیمت طلا به بالاترین حد دو هفته اخیر صعود کند اما موفق نشد مقاومت در بالای ۱۷۸۰ دلار را بشکند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با یک دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۷۵۷ دلار و ۴۰ سنت بسته شد و یک دلار پایینتر از قیمت نهایی ۱۷۵۸ دلار و ۴۰ سنت در معاملات جمعه پیش بود.

بعضی از مفسرین می گویند بااینکه کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا غیرقابل اجتناب است اما آمار بازار کار می تواند نیروی صعودی کوتاه مدتی برای طلا فراهم آورد برای اینکه انتظارات سرمایه گذاران درباره زمان شروع تعدیل این برنامه پس زده شد.

آدریان دی، رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: بمحض اینکه بانک مرکزی آمریکا کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را شروع کند، بازار خواهد دید که این اقدام بسیار دیرهنگام است و قیمت طلا به کف رسیده و روند آن معکوس می شود. این اتفاق در سال های ۲۰۰۵، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ روی داد.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت دارایی SIA پیش بینی نمود که قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش می یابد برای اینکه دلار نیروی حرکتش را در آستانه نشست سیاست پولی ماه آتی بانک مرکزی آمریکا از دست می دهد به ویژه که ابهامات درباب زمان شروع تعدیل تدابیر محرک مالی افزایش می یابد.

با این حال همه مفسرین متقاعد نشده اند که طلا آماده شکستن زنجیرهایش است. مارک چندلر، مدیرعامل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: مقاومت طلا در آینده نزدیک بین ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار می ماند.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو اظهار داشت: منتظر ریزش بیشتر طلا قبل از تمایل به خرید است و انتظار ندارد قبل از نوامبر که بازار عوامل فصلی قوی را مشاهده می کند، طلا خریداری کند. بوتون اظهار نمود: اگر می خواهید طلا بخرید باید صبور باشید. من می خواهم زمانی طلا خریداری کنم که فروش وحشت زده به راه می افتد.

منبع:

5.0 / 5
254
1400/07/17
11:52:56
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش