تخلفات گسترده، انتخابات کمیسیون معادن را باطل کرد

تخلفات گسترده، انتخابات کمیسیون معادن را باطل کرد به سبب تخلفات گسترده و موثر در جریان برگزاری انتخابات میان دوره ای کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، این انتخابات ابطال شد.


طبق اعلام کمیسیون معادن اتاق تجاری ایران به ایسنا، هیات رئیسه اتاق ایران بعد از بررسی اعتراض های صورت گرفته اعضای کمیسیون معادن و صنایع معدنی به روند برگزاری انتخابات میان دوره ای این کمیسیون و به سبب وجود تقلب و تخلف های گسترده در جریان برگزاری این انتخابات، تصمیم به ابطال آن گرفت.
این انتخابات بصورت الکترونیکی برگزار شده و سبب تغییر تیم ریاست کمیسیون شده بود. اما بگفته یکی از اعضای کمیسیون معادن، عدم شفافیت در احراز هویت افراد حاضر در انتخابات، ایجاد مشکل در دسترسی تعدادی از رای دهندگان به سامانه انتخابات و انتصاب مالکیت سامانه برگزاری انتخابات به یکی از کاندیداها همچون دلیلهای تصمیم هیات رئیسه اتاق ایران برای ابطال انتخابات بوده است.
همچنین شنیده ها حاکی از آنست که یکی دیگر از مهم ترین تخلف های صورت گرفته در این انتخابات، حضور افراد حذف شده از کمیسیون به سبب غیبت های فراوان (14 جلسه) در این انتخابات بوده است. این در حالیست که بر طبق شیوه نامه اتاق تجاری ایران، اعضای کمیسیون ها بعد از 5 جلسه غیبت، از عضویت در کمیسیون حذف شده و امکان حضور در جلسات و شرکت در انتخابات را ندارند.
براساس این گزارش ابطال انتخابات میان دوره ای کمیسیون ها فقط مختص به کمیسیون معادن نبوده و انتخابات میان دوره ای کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته و کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی باطل شده و ابراهیم جمیلی در کمیسیون معادن و امینی در کمیسیون کشاورزی که پیش تر در انتخابات میان دوره ای بعنوان رئیس کمیسیون معرفی شده بودند، به سبب غیبت های مکرر مستعفی تلقی شده و امکان کاندیداتوری در انتخابات نخواهند داشت.

5.0 / 5
39
1400/07/21
09:58:39
تگهای خبر: توسعه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش