افزایش قیمت برخی میوه ها در بازار، موز كم شده است

افزایش قیمت برخی میوه ها در بازار، موز كم شده است میزان سنج: بررسی ها از بازار میوه و تره بار نشان داده است كه شیب قیمت ها نسبت به ماه گذشته و با نزدیك شدن به ماه پایانی سال با روند افزایشی روبرو شده است و اقلامی مثل موز، پرتقال، لیموترش، خیار، آناناس و انگور در بازار گران شده اند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بازار میوه این روزها با تغییراتی در قیمت برخی اقلام مختلف همراه شده و قیمت ها به صورت نسبی افزایش پیدا كرده است. شاید مهمترین میوه ای كه در این روزها افزایش قیمت پیدا كرده است، موز باشد. مشاهدات از مغازه های سطح شهر نشان داده است كه هر كیلوگرم موز بیش از ۸۰۰۰ تومان در بازار قیمت دارد. موز میوه ای است كه معمولا با ثبات قیمت همراه بود و كمتر نوسان قیمتی داشت اما اكنون به علت آنچه كمبود عرضه این محصول در بازار عنوان می شود، قیمت آن افزایش یافته است. البته رئیس اتحادیه بار فروشان، افزایش نرخ دلار را هم در بالا رفتن قیمت این میوه وارداتی موثر می داند.

به غیر از موز، قیمت برخی اقلام دیگر در بازار میوه همچون خیار بوته ای، آناناس، انگور و پرتقال هم افزایش یافته و پرتقال شمال به صورت متوسط به كیلویی ۷۰۰۰ تومان رسیده كه نسبت به ماه قبل حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا كرده است. البته قیمت برخی اقلام همچون سیب زرد و قرمز ثبات داشته است.

با نزدیك شدن به ماه پایانی سال معمولا تقاضای میوه در بازار مصرف بالا می رود و زمینه هم برای افزایش قیمت فراهم می گردد بنابراین لزوم نظارت بر بازار در این مقطع از سال دو چندان می گردد.

به گفته برخی فروشندگان، نارنگی، سیب قرمز و خیار همچون پرتقاضاترین میوه ها در بازار هستند و آناناس و نارگیل كمترین تقاضا را دارند.

به طور كلی وضعیت عرضه میوه در بازار مناسب می باشد و شاید به غیر از موز كمبودی به لحاظ عرضه در سایر اقلام وجود ندارد. البته كیفیت گوجه فرنگی در یكی - دو ماه گذشته چندان مطلوب نبوده كه در عرضه های جدید كیفیت بهتری پیدا كرده است. همینطور باید گفت هندوانه هم حدودا به قیمت سابق خود برگشته است.

سیب زمینی و پیاز هم كه پرتقاضاترین اقلام در بازار تره بار هستند، كیلویی ۲۵۰۰ تومان به صورت متوسط فروخته می شوند. همینطور مشاهدات نشان داده است كه لیموترش گران ترین محصول در بازار تره بار است.


انواع میوه (هر كیلوگرم) قیمت سیب زرد۵۰۰۰ تومانسیب قرمز۵۵۰۰ تومانخیار درختی۲۵۰۰ تومانخیار بوته ای۳۵۰۰ تومانانگور۵۵۰۰ تومانموز۸۵۰۰ توماناناناس۱۶ هزار تومانبِه۱۲ هزار توماننارنگی۵۰۰۰ تومانپرتقال۷۰۰۰ توماننارنگی و پرتقال آبگیری۲۵۰۰ تومانانار۸۵۰۰ توماننارگیل۶۰۰۰ تومانخرمالو۲۰۰۰ تومان

انواع تره بار(هر كیلوگرم) قیمت سیب زمینی۲۵۰۰ تومانپیاز۲۵۰۰ تومانلیموترش۱۲ هزار تومانكلم۲۰۰۰ تومانفلفل دلمه ای۲۵۰۰ تومانكدو۲۰۰۰ تومانبادمجان۲۰۰۰ تومانچغندر۲۰۰۰ تومانهندوانه۱۲۰۰ تومانكاهو۲۰۰۰ تومانگوجه فرنگی۳۵۰۰ تومانهویج۲۰۰۰ تومان5.0 / 5
4447
1396/11/18
14:20:34
تگهای خبر: بازار , قیمت , كیفیت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش