آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟

آیا وعده کاهش قیمت لبنیات محقق شد؟ به گزارش میزان سنج سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی با اشاره به اینکه شرکتهای لبنی و بخش فروش بر روی سه محصول لبنی از سود قانونی خود به مصرف کنندگان 10 درصد تخفیف داده اند، اظهار داشت: بعضی خرده فروشی ها به سبب کاهش سودشان تمایل زیادی به دریافت کالاهای مشمول تخفیف ندارند که برای حل این مسئله با اتاق اصناف ایران درحال مذاکره هستیم.محمدرضا بنی طبا در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا ۱۰ درصد کاهش قیمت سه محصول لبنی از ۱۷ مهرماه اعمال شده است یا خیر؟ اظهار داشت: شرکت های لبنی از تاریخ اعلام شده بر روی اقلامی چون ماست ساده ۲.۵ کیلوگرمی، پنیریواف ۴۰۰ گرمی و شیر پاستوریزه ساده کیسه ای ۹۰۰ گرمی از سود مشروع و قانونی خودشان به مصرف کنندگان ۵ درصد و بخش فروش نیز ۵ درصد و در مجموع ۱۰ درصد تخفیف داده اند و این کاهش قیمت در قیمت های درج شده بر روی محصولات نیز اعمال شد.

وی افزود: طبق گزارش ها در تولید مشکلی نیست و در سامانه تجارت هم ثبت می شود. ولی مساله ای که وجود دارد این است که بعضی خرده فروشی ها به جهت کاهش سودشان تمایل زیادی به دریافت کالاهای مشمول تخفیف ندارند. البته این مساله بیشتر مربوط به سوپرمارکت های سطح شهر است و فروشگاه های زنجیره ای همکاری نسبتا خوبی داشته اند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی با تاکید بر این که سهم فروشگاه های زنجیره ای از عرضه کالا به مصرف کنندگان حدود ۱۵ درصد است و مابقی در اختیار شبکه خرده فروشی است، افزود: درحال مذاکره با اتاق اصناف ایران هستیم تا این مشکل نیز مرتفع شود و محصولات مذکور بر طبق وعده داده شده با ۱۰ درصد تخفیف به دست مصرف کنندگان برسد.

بنی طبا اشاره کرد: ریاست اتاق اصناف جلساتی را در این مساله برگزار کرده و تلاش زیادی برای حل مشکل داشته اند. امیدواریم با اتخاذ راهکارهایی مشترک به چاره ای در این رابطه برسیم.

منبع:

5.0 / 5
248
1400/08/03
21:51:59
تگهای خبر: تجارت , تولید , شركت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش