از امروز كلید خورد؛

آغاز توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با قیمت مصوب

آغاز توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با قیمت مصوب مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اظهار داشت: از امروز طرح توزیع تخم مرغ و مرغ منجمد با قیمت مصوب بوسیله سامانه اینترنتی بازرگام بصورت پایلوت در تهران شروع شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل قادری فر اضافه کرد: در این طرح، مرغ منجمد با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان و تخم مرغ با نرخ مصوب شانه ای ۴۳ هزار تومان با خرید اینترنتی درب منازل مناطق ۲۲ گانه تهران تحویل می شود.
وی خاطرنشان کرد: در گام نخست ۳۰۰ تن مرغ منجمد و همینطور ۳۰۰ تن تخم مرغ برای عرضه در تهران در نظر گرفته شده است، اما در گام بعدی تا اواخر آبان ماه عرضه این محصولات در کلان شهرهای دیگر هم شروع می شود و در نهایت در هفته نخست ماه آتی این عرضه در همه نقاط کشور که شبکه توزیع با معضل مواجه می باشد صورت خواهد گرفت.
قادری فر افزود: هم اکنون عرضه شامل مرغ منجمد و تخم مرغ است، اما با عرضه سراسری کالاهای اساسی دیگر مانند برنج و روغن هم از راه همین سامانه توزیع خواهند شد.
وی اظهار داشت: در نظر داریم تا با تمهیداتی که صورت می پذیرد، عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب را هم در دستور کار قرار داده و از همان هفته نخست آذرماه این مهم را به انجام رسانیم.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اضافه کرد: هم اکنون توزیع از راه سامانه اینترنتی بازرگام که تحت حمایت یکی از تعاونی های روستایی کشور راه اندازی شده، انجام می شود، اما از طرح های همه کسب و کارهای نوپای اینترنتی (استارت آپ ها) برای انجام توزیع کالاهای اساسی استقبال می نماییم.
قادری فر اظهار داشت: هدف از این اقدام حذف واسطه گری ها و رسیدن کالاهای اساسی با نرخ مصوب به دست مردم است و هیچ هزینه ای بابت حمل و نقل از خریداران دریافت نمی گردد ضمن این که اگر مشکلی در کالای خریداری شده وجود داشته باشد امکان استرداد محصول وجود دارد.
وی اضافه کرد: هیچ محدودیتی در عرضه کالاهای اساسی با آغاز طرح به صورت سراسری وجود ندارد و مردم می توانند از این طریق بعضی از کالاهای مورد نیاز خویش را با حذف واسطه ها و با قیمت مصوب خریداری کنند.
قادری فر اظهار داشت: هم اکنون محصول و کالاهای اساسی به اندازه کافی در کشور تولید می شود و تنها مشکل نقص در شبکه توزیع است که دلال بازی ها اجازه نمی دهد این کالاها با قیمت مصوب به دست مردم برسد، اما این شیوه توزیع ضمن حذف دلال بازی ها اجازه رسیدن محصولات با نرخ مصوب به مردم را می دهد.

5.0 / 5
169
1400/08/23
09:52:50
تگهای خبر: تولید , خرید , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش