رئیس اتحادیه قنادان اعلام كرد

رونق بازار سیاه روغن تخصصی قنادی

رونق بازار سیاه روغن تخصصی قنادی به گزارش میزان سنج رییس اتحادیه قنادان از مشکلات این صنف در تامین روغن و شکر مورد نیاز خود آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به این مشکلات اما هیچگونه افزایش قیمتی در شیرینی شب یلدا نخواهیم داشت.


علی بهره مند در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه قیمت شیرینی برای شب یلدا تغییری نخواهد کرد، اظهار داشت: قیمت هر کیلو شیرینی تر در واحدهای درجه یک ۷۸ هزار تومان، زبان و پاپیونی ۶۵ هزار تومان، دانمارکی ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی نیز ۴۹ هزار تومان است.
رییس اتحادیه قنادان با اعلان اینکه روغن تخصصی قنادی به سختی پیدا می شود و همین مورد سبب شده که بازار سیاه آن رونق بیشتری بگیرد، اضافه کرد: قنادان مجبورند روغن مورد نیاز خودرا بالاتر از نرخ مصوب از بازار آزاد تهیه کنند. در مورد شکر هم همین اتفاق افتاده است. شکر با قیمت های دولتی به صنف ما تعلق نمی گیرد و مجبور هستیم آنرا هم از بازار آزاد تهیه نماییم.
او در آخر اظهار داشت: وقتی قیمت مواد اولیه بالا رود قیمت تمام شده تولید یک محصول هم بالا می رود. وقتی قیمت ها بالا رود طبیعتا تقاضا کاهش پیدا می کند. هم اکنون تقاضای خرید شیرینی نسبت به پیش از کرونا خیلی کم شده و یکی از دلیلهای آن نیز کاهش قدرت خرید مردم است.
منبع:

5.0 / 5
223
1400/09/02
16:27:50
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش