خیز بلند کیمیا پترو برای جهش در تولید آب اکسیژنه

خیز بلند کیمیا پترو برای جهش در تولید آب اکسیژنه به گزارش میزان سنج با راه اندازی واحد جدید ۲۵ هزار تنی آب اکسیژنه، تولید این محصول در ایران ۳ برابر می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، آب اکسیژنه محصولی است که خیلی از مردم حداقل نام آنرا شنیده اند و بخشی از آنان بخصوص خانم ها هم از برخی کاربردهای این محصول مهم در حوزه صنایع شیمیایی باخبرند و می دانند چه نقشی در تولید مواد آرایشی و بهداشتی دارد.
اما آب اکسیژنه علاوه بر این کارکرد عمومی، در صنایع شیمیایی، کاغذ، نساجی، زیست محیطی و بعضی کاربردهای ویژه همچون صنایع الکترونیک و صنایع غذایی هم مورد استفاده است؛ از این جهت و به خاطر طیف متنوع نیازهای صنایع مختلف به آن می تواند یک محصول راهبردی محسوب شود.
در ایران تنها یک واحد صنعتی قابلیت تولید این محصول را دارد، در حالیکه مطالعات جدید نشان می دهند رشد مصرف و نیاز بازار داخلی به آب اکسیژنه و بخصوص گریدهای مختلف آن برای مصارف متنوع، بیشتر از تولید این واحد بوده بگونه ای که الان بخشی از این نیاز وارد می شود که در شرایط سخت تحریمی فعلی و کمبود منابع ارزی کار پرهزینه ای بشمار می رود.
بر این اساس با عنایت به وجود منابع نفت و گاز در ایران و هم رشد نیاز بازار داخلی و باز شدن بازارهای کشورهای همسایه احتیاج به افزایش تولید آب اکسیژنه در کشور بیشتر از گذشته به چشم می خورد.
حالا یک شرکت نسبتاً جوان به نام «کیمیا پترو» که سابقه خوبی در حوزه پتروشیمی داشته و بعنوان یک شرکت دانش بنیان به دنبال باز کردن فضاهای جدید در تلفیق صنعت و فناوری است، تصمیم گرفته با یک طرح راهبردی و پیشران به سبب نوآوری و خلاقانه با هدف پوشش یک نیاز مهم در کشور، تولید آب اکسیژنه را در ایران با یک جهش بزرگ به حدود سه برابر تولید فعلی برساند.

بر اساس طراحی شرکت «کیمیا پترو» که بخش های مهندسی پایه آن هم تا حد خوبی جلو رفته، قراراست ظرف ۱۸ ماه واحد تولید آب اکسیژنه ای با ظرفیت تولید ۲۵ هزار تن در سال در استان قزوین راه اندازی کند، که اساسا انقلاب بزرگی در تولید این محصول مهم در کشور و حتی منطقه به حساب می آید.
کیمیا پترو می خواهد دومین تولید کننده آب اکسیژنه در کشور و از معدود شرکتهای تولید کننده این محصول در خاورمیانه لقب بگیرد، آن هم با حجم تولیدی بالاتر و گریدهای متنوع تر نسبت به واحدهای قبلی در ایران و کشورهای همسایه.
نیاز روز افزون جهان به آب اکسیژنه و بازار ۶۵ میلیون دلاری منطقه
شاید جالب باشد بدانید مجموع ارزش تجارت جهانی انواع غلظت آب اکسیژنه در سال ۲۰۱۹، ۷۲۹ میلیون دلار بوده است. همینطور بزرگترین تولیدکنندگان آب اکسیژنه در منطقه ما، عربستان و ترکیه هستند و محرک اصلی رشد تقاضای آب اکسیژنه در منطقه هم صنایع شیمیایی به شمار می روند که تا سال ۲۰۲۳ (دو سال آینده) به ۲۲۶ هزار تن آب اکسیژنه نیاز خواهند داشت.
یکی از بازارهای هدف و جذاب برای تولید کنندگان ایرانی می تواند آسیای میانه باشد که امروز به علت انحصار تولید این محصول در روسیه مجبور به واردات سالانه ۳۴ هزار تن آب اکسیژنه از این کشور هستند که اساسا در صورت راه اندازی واحد «کیمیا پترو» و با مزیت هایی که تولید ایرانی به لحاظ نزدیکی و قیمت خواهد داشت می تواند رقابت خوبی در این حوزه داشته باشد.
با پیشرفت صنعتی و افزایش سرانه درآمد مردم، صنایعی مانند تصفیه پساب های شهری و صنعتی و مواد شوینده رشد خواهند کرد و از سویی توسعه صنایع شیمیایی، نساجی، کاغذ و بسته بندی های بهداشتی از بازارهای بالقوه سالهای آتی ایران برای آب اکسیژنه خواهد بود.
پروژه مهم و راهبردی «کیمیا پترو» نه تنها می تواند نیاز داخلی کشور را به صورت کاملی برطرف کند بلکه از واردات صدها هزار دلار آب اکسیژنه خارجی به ایران هم جلوگیری خواهد نمود.
برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت رجوع کنید: www.kimiyapetro.ir
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
255
1400/09/16
13:19:36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش