در گزارش میزان سنج اعلام شد؛

چالش تازه برای کشتار مرغ های تخمگذار

چالش تازه برای کشتار مرغ های تخمگذار یک فعال صنفی با اشاره به اینکه دولت اعلام نموده به مرغ های با سن بیشتر از ۹۰ هفته نهاده دولتی تعلق نمی گیرد، اظهار داشت: برای کشتار این مرغ ها با کمبود کشتارگاه و سردخانه مواجه هستیم.ناصر نبی پور، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر از تخصیص سهمیه دیماه نهاده های دامی به مرغداران اطلاع داد و عنوان کرد: دولت اعلام نموده به مرغ های با سن بالای ۹۰ هفته نهاده دولتی تعلق نمی گیرد که این برای تولیدکنندگان چالش زیادی بوجود آورده است.
وی افزود: جمعیت مرغ های با سن بالای ۹۰ هفته بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون قطعه است و تولیدکنندگان یا باید آنها را به کشتارگاه بفرستند یا برای این گله ها، نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد تأمین کنند.
این فعال صنفی با اشاره به اینکه با کمبود شدید کشتارگاه و سردخانه در سرتاسر کشور مواجه هستیم، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام کشتارگاه ها و سردخانه ها را برای کشتار مرغ های گوشتی و ذخیره سازی آنها برای شب عید در اختیار گرفته و بخش خصوصی بیشتر از ۱۰ روز است که به دنبال سردخانه می گردد اما تابحال در این حوزه موفقیتی نداشته است.
نبی پور افزود: بنابراین آنها ناچارند از بازار آزاد ذرت را به قیمت کیلویی بیشتر از ۸۰۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۱۱۰۰۰ تومان خریداری کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین ۱۸ هزار و ۱۰۰ تا ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام نمود و اظهار داشت: قیمت این محصول حدود ۲۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب است.

5.0 / 5
433
1400/10/24
12:19:28
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش