طلا در هفته جاری به كدام جهت می رود؟

طلا در هفته جاری به كدام جهت می رود؟ میزان سنج: در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكو نیوز، كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران درباره روند حركت قیمت طلا در هفته جاری اختلاف نظر داشتند با این همه تفاوت دیدگاه آنها كمتر شده بود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، برای دومین هفته متوالی است كه اغلب كارشناسان وال استریت انتظار دارند طلا در هفته پیش رو كاهش پیدا كند با این همه اكثریت كسانی كه كاهش قیمت این فلز پرارزش را پیش بینی كرده بودند (۵۰ درصد) در مقایسه با ۶۵ درصد كارشناسانی كه هفته پیش نسبت به رشد قیمت بدبین بودند، كمتر است.

به همین شكل، باآنكه ۵۶ درصد سرمایه گذاران رشد قیمت طلا را پیش بینی كردند اما در مقایسه با ۶۴ درصدی در هفته پیش، كمتر هستند. پیش از این هر دو گروه به مدت شش هفته متوالی افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند.

در نظرسنجی هفتگی كیتكو نیوز از كارشناسان وال استریت، ۲۰ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۱۰ نفر یا معادل ۵۰ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند در صورتی كه ۶ نفر یا معادل ۳۰ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند و در این بین، چهار نفر یا ۲۰ درصد نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

در این بین ۷۳۱ نفر در نظرسنجی كیتكو نیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها ۴۰۸ نفر یا معادل ۵۶ درصد نسبت به رشد قیمت طلا خوش بین بودند در حالیكه ۲۱۹ نفر یا ۳۰ درصد انتظار كاهش قیمت را داشتند و ۱۰۴ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته، ۶۵ درصد است كارشناسان وال استریت نسبت به رشد قیمت طلا بدبین و ۶۴ درصد از سرمایه گذاران خوش بینی بودند.

طلا روز جمعه در محدوده منفی معامله شد و بزرگترین كاهش هفتگی خود در دو ماه گذشته را رقم زد. هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات روز جمعه بازار آمریكا ۳.۳۰ دلار یا ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۳۱۵.۷۰ بسته شده در حالیكه اوایل روز گذشته در مرز ۳۳۲۵ دلار معامله شده بود. بهای معاملات طلا بعد از چهار روز كاهش، روز پنج شنبه تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی های مطمئن، افزایش یافته بود. طلا برای كل هفته گذشته حدود ۱.۶ درصد كاهش نشان داد كه بزرگترین كاهش در حدود دو ماه گذشته بود.

بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تابحال دو به دو بوده اند، در حالیكه درصد درستی پیش بینی سرمایه گذاران در كل سال میلادی گذشته ۶۲ درصد و كارشناسان وال استریت ۵۹ درصد بود.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد در شركت "فاندامنتال تكنسین" نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری بدبین بوده و در این باره به كیتكونیوز اظهار داشت: انتظار دارد با بهبود ارزش دلار آمریكا، قیمت این فلز پرارزش با كاهش روبه رو شود. در این بین بازارهای سهام و ارزهای مجازی هم تثبیت شدند و فرار كوتاه مدت به سمت دارایی های مطمئنی مانند طلا كمتر شده است.

كن موریسون، دبیر نشریه "موریسون در بازارها" پیش بینی نمود قیمت طلا هفته جاری تا مرز ۱۳۰۰ دلار عقبگرد پیدا كند اما این مرز را حفظ خواهد نمود. وی اظهار داشت: هفته گذشته مدیران سرمایه گذاری شمار قراردادهای خرید كالاها به خصوص طلا و نفت خام را كاهش دادند و وی انتظار دارد در هفته جاری، ثبات به بازارهای سهام بازگردد كه به معنای از بین رفتن جذابیت طلا بعنوان یك دارایی مطمئن خواهد بود.

اما باب هابركورن، كارگزار ارشد كالا در شركت "آر جی او فیوچرز" پیش بینی نمود طلا تحت تاثیر ابهامات در بازارهای سهام، اندكی رشد قیمت پیدا كند. وی تصریح كرد عمده ضعف اخیر این فلز پرارزش ناشی از نگرانی ها نسبت به رشد بازده اوراق قرضه بوده است.
5.0 / 5
4521
1396/11/21
14:35:56
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش