افزایش ۹۵ درصدی قیمت برنج به ثبت رسید

افزایش ۹۵ درصدی قیمت برنج به ثبت رسید به گزارش میزان سنج به دنبال افزایش قیمت برنج در مدت اخیر آمار رسمی مرکز آمار ایران از گران شدن این کالا تا بیشتر از ۹۵ درصد حکایت دارد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، طی دو ماه گذشته افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار شدت پیدا کرد و نرخ تا بیشتر از ۹۰ هزار تومانی برای هر کیلو هم اعلام گردید که در آمارهای رسمی مرکز آمار هم افزایش قیمت برنج از آغاز سالجاری مشهود بود و در مقاطعی رکوردهای تازه ای به به ثبت رسید.

برنج ایرانی ۹۵ درصد گران شد

تازه ترین گزارش مرکز آمار درباره متوسط قیمت کالاهای خوراکی در بهمن ماه نشان داده است که برنج ایرانی نسبت به سال قبل ۹۵.۳ درصد گران شده است؛ به صورتی که قیمت هر کیلو در بهمن سال قبل به صورت متوسط ۳۴ هزار و ۴۰۰ تومان بوده که در دیماه سال جاری به حدود ۵۷ هزار تومان رسیده و برای بهمن ماه متوسط قیمت ۶۷ هزار و ۳۰۰ و حداکثر ۷۶ هزار تومان گزارش شده است. قیمت برنج ایرانی در مقایسه با آذرماه هم رشد ۱۸.۲ درصدی دارد.

برنج خارجی ۳۵ هزار تومان هم فروش رفت

اما در ارتباط با برنج خارجی هم متوسط قیمت از بهمن سال قبل با ۲۴ هزار به مرز ۳۰ هزار در دیماه سال جاری رسیده و در بهمن ماه تا بیشتر از ۳۰ هزار تومان قیمت خورده است.

برنج خارجی ۳۵ هزار تومان هم در ماه گذشته فروش رفته است. بر این اساس این کالا نسبت به آذر ماه ۵.۸ و در مقایسه با دیماه ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان گران شده است.

بر اساس گزارش گمرک ایران در ۱۰ ماهه سال جاری بیشتر از یک میلیون و ۱۳۴ هزار تن به ارزش بالغ بر ۹۷۵ میلیون و ۷۳۸ هزار دلار از گمرک ترخیص و وارد ایران شده است، این واردات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد در وزن و ۲۷ درصد ارزش افزایش داشته است. در ۱۰ ماهه سال قبل ۸۵۲.۵ میلیون تن به ارزش ۷۷۱.۱ میلیون دلار برنج وارد ایران شده بود.5.0 / 5
160
1400/12/10
18:59:23
تگهای خبر: بازار , دلار , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش