گزارش میزان سنج؛

شروع به کار سامانه جدید فروش خودرو

شروع به کار سامانه جدید فروش خودرو سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو به آدرس sale.iranecar.com از امروز ساعت 9 صبح، شروع به کار کرده و نخستین عرضه رسمی خودرو در چارچوب این سامانه تا روز سه شنبه 3 خرداد ماه ادامه دارد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، ۱۳ اردیبهشت ماه امسال، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در بخشنامه ای خطاب به سازمان حمایت اعلام نمود که همه خودروسازها از ۱۸ اردیبهشت هرگونه عرضه خودرو را فقط بوسیله سامانه متمرکز قرعه کشی انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت، امکان عرضه عادلانه تر برای همه خودرو های تولیدی فراهم گردد.
طبق تاکید فاطمی امین تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه کشی متمرکز خودرو توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱.۲.۲۵ باید فراهم گردد.
بر همین اساس نیز از روز یکشنبه هفته جاری سامانه متمرکز قرعه کشی به آدرس sale.iranecar.com در دسترس قرار گرفت و از امروز ۲۷ اردیبهشت ماه ساعت ۹ صبح، نخستین عرضه رسمی خودرو در قالب سامانه یکپارچه فروش خودرو شروع شده و تا تا روز سه شنبه ۳ خرداد ماه ادامه دارد.
طی دو روز گذشته نیز (یکشنبه و دوشنبه)، متقاضیان می توانستند از بخشنامه های مختلف فروش خودرو که از طرف تمامی شرکت های خودروسازی ارائه شده است، باخبر شوند و طی یک هفته می توانند برای ثبت نام خودروی مدنظر خود اقدام نمایند.
برای ثبت نام نیز هفت مرحله وجود دارد که در مرحله اول متقاضی با انتخاب گزینه ورود از منو اصلی سامانه، برای ثبت نام اقدام می کند. در قدم دوم ایجاد حساب کاربری است و در این بخش باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی تکمیل شود. در مرحله سوم بعد از تشکیل حساب کاربری بایستی کاربر اطلاعات تفصیلی خودرا در سامانه یکپارچه فروش خودرو وارد کند. در این مرحله، مراحل ثبت نام و تکمیل اطلاعات تمام می شود. متقاضیان در مرحله چهارم مبادرت به انتخاب خودرو خواهند کرد و در مرحله پنجم و ششم به ترتیب بخشنامه و اطلاعات ثبت شده را بازدید و تأیید می کنند و در مرحله بعد از نهایی کردن ثبت نام خود، یک کد رهگیری برای آنها ارسال خواهد شد.
همچنین طبق گفته عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت، برای تحویل خودرو نیز پیش بینی شده است که اگر میزان تقاضا برای یک خودرو بعد از گذشت دوره ثبت نام بیشتر از ظرفیت اعلام شده، باشد انتخاب بوسیله پروسه قرعه کشی انجام می شود و بدین سبب اینطور نیست که هرکس زودتر وارد سایت ثبت نام شود شانس بیشتری خواهد داشت بلکه متقاضیان با فراغ خاطر می توانند در ضمن مدت اعلام شده مبادرت به ثبت نام کنند اما اگر میزان تقاضا در حد عرضه نبود یعنی تقاضا و عرضه به یک میزان بود و یا این که تقاضا کمتر از عرضه بود، خودرو به شخص ثبت نام کننده تحویل می شود.منبع:

5.0 / 5
228
1401/02/27
11:49:00
تگهای خبر: تجارت , تولید , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش