نتایج نهایی لاتاری ۲۰۲۳ کی اعلام می شه

نتایج نهایی لاتاری ۲۰۲۳ کی اعلام می شه برای آگاهی از نتایج لاتاری ۲۰۲۳ باید در تاریخ مقرر با مراجعه به سایت اصلی لاتاری آمریکا از وضعیت ثبت نام لاتاری خود مطلع شوید.


نتایج لاتاری نهایی ۲۰۲۳ کی اعلام میشه؟

همیشه این سوال  برای افرادی که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام می‌کنند وجود دارد که نتایج لاتاری چه زمانی مشخص می شود در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.
معمولا نتایج لاتاری حدود 6 ماه بعد  از ثبت‌نام اعلام می‌شود. شرکت کنندگان پس از ثبت نام موفقیت آمیز و دریافت کانفرمیشن نامبر خود باید منتظر جواب  این قرعه کشی و اعلام نتایج آن شوند. افرادی که اقدام به ثبت نام لاتاری کردند نتیجه قرعه کشی لاتاری این افراد  طبق روال سال های گذشته در اردیبهشت ماه اعلام می شود. نتایج لاتاری 2023 (که ثبت نام آن از 14 مهر تا 17 آبان ماه 1400 انجام شد) در اردیبهشت ماه (سال 1401 ) یا ماه می (2022 میلادی) انجام می شود. این بازه زمانی هر ساله به طور ثابت می باشد و شاید روز اعلام نتیجه تفاوت داشته باشد.

زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران

زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 در 17 اردیبهشت 1401 در ساعت 20:30 می باشد  و افرادی که اقدام به ثبت نام کرده بودند می توانند از نتیجه ثبت نام لاتاری خود اطلاع پیدا کنند.

 

مشاهده نتیجه لاتاری 2023

نکته مهم اول: شاید برای افرادی که اقدام به ثبت نام کردند سوال پیش بیاید که چگونه باید نتایج را بررسی کنند این افراد هم می توانند به سایت اصلی مراجعه نمایند و یا استعلام نتیجه لاتاری خود را به یک موسسه معتبر بسپارند.

نکته مهم دوم : درست است که در هنگام ثبت نام از شما اطلاعات تماس و ایمیل خواسته شد ولی سایت اصلی لاتاری زمان اعلام نتایج هیچ ایمیل و پیامی برای افرادی که ثبت نام کردند ارسال نمی کند. این موضوع در بعضی از مواقع برای افرادی که مشغله کاری زیادی دارند باعث فراموش کردن زمان اعلام نتایج خواهد شد اما افرادی که از طریق موسسه های معتبر اقدام به ثبت نام لاتاری کردند نتیجه ثبت نام گرین کارت آن ها هم از طریق ایمیل و هم ارسال پیام اطلاع رسانی خواهد شد و حتی بعضی از این موسسه ها در صورت برنده شدن در لاتاری ادامه مراحل را هم با توجه به داشتن کارشناسان متخصص در این زمینه انجام می دهند.

جالب است بدانید افرادی که ثبت نام لاتاری انجام دادند تصور می کنند لیست برندگان لاتاری گرین کارت ممکن است به صورت لیست در جایی منتشر شود و ساعت ها در جستجوی اسامی برندگان لاتاری از ایران می باشند. غافل از اینکه نه تنها لیست و اسامی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا در جایی منتشر نمی شود، حتی به افراد ایمیل و پیامک اطلاع از نتایج نیز از سوی اداره مهاجرت آمریکا ارسال نمی شود. بنابراین هر فرد باید پس از اعلام نتایج لاتاری، به سایت مشاهده جواب لاتاری مراجعه نمایند و یا بررسی نتایج را به یک موسسه معتبر بسپارند.

چگونه می توانیم نتایج برندگان لاتاری را مشاهده کنیم؟

برای آگاهی از نتایج لاتاری ۲۰۲۳ باید در تاریخ مقرر با مراجعه به سایت اصلی لاتاری آمریکا از وضعیت ثبت نام لاتاری خود مطلع شوید. همچنین افرادی که ثبت نام آن ها توسط مجموعه خاصی انجام شده می توانند به پنل کاربری خود در سایت مورد نظر مراجعه کنند و نتیجه لاتاری  خود را مشاهده نمایند (موسسه هایی که به صورت حرفه ایی اقدام به ثبت نام متقاضیان می کنند داخل سایت خود قسمت پنل کاربری اختصاص دادند که کاربرانی که توسط آن مجموعه ثبت نامشان انجام شده بتوانند هر زمانی که خواستند با مراجعه به پنل کاربری خود از شرایط ثبت نام و همچنین برنده شدن و یا برنده نشدن آگاهی داشته باشند همچنین با ارسال پیام و ایمیل هم اطلاع رسانی لازم را انجام می دهند.)

چه افرادی در قرعه کشی لاتاری حذف می شوند؟

 • افرادی که مدرک دیپلم یا حداقل ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال گذشته با نمره ۷ یا بالاتر بر اساس امتیازدهی وزارت کار آمریکا نداشتند
 • افرادی که متهل بودند ولی فرم همسر و فرزندان پر نکردند
 • استفاده از عکس قدیمی و یا بی کیفیت و نداشتن استاندارد های
 • ثبت نام با پاسپورت منقضی شده
 • فوت شدن متقاضی اصلی

اقداماتی که بعد از برنده شدن باید انجام دهیم

بعد از قرعه کشی لاتاری آمریکا و اعلام برندگان گرین کارت، تمامی افرادی که به عنوان برنده لاتاری معرفی می شوند  باید مراحل دریافت ویزای آمریکا را طی کرده تا بتوانند به کشور امریکا مهاجرت نمایند. این مراحل شامل آماده و ارسال کردن فرم ها و مدارک لازم، حضور در یکی از سفارتخانه های آمریکا برای انجام مصاحبه و طی کردن فرآیندهای اداری، اثبات تمکن مالی و سلامت جسمانی است. موضوع اصلی امور برندگان لاتاری بعد از اعلام نتایج می باشد، به طوری که اطلاعاتی که از به بعد باید تکمیل و ارسال نمایید بسیار دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت اشتباه پر کردن اطلاعات و یا آشنایی نداشتن به اقداماتی باید انجام دهید شانس شما سوخت خواهد شد و به همین راحتی شانس دریافت اقامت آمریکا از بین خواهد رفت.

 حالا سوال پیش می آید چطور تکمیل اطلاعات انجام دهیم این پروسه بسیار مهم می باشد و باید دقیق انجام شود در صورتی که افراد خودشان به زبان انگلیسی و همچنین تکمیل فرم ها آشنایی کافی دارند می توانند این کار را انجام دهند و یا در صورتی که می خواهید از صحیح بودن اطلاعات مطمئن شوید می توانید کار تکمیل مدارک خود را به یک موسسه مهاجرتی مورد اطمینان و موفق در این زمینه بسپارید تا با استفاده از تجربه و مهارت آن ها کارتان دقیق و به نحواحسن انجام شود.

لازم به ذکر است بسیاری از افرادی که زمان اعلام نتایج لاتاری برنده می شوند تصور می کنند کارشان برای دریافت ویزای آمریکا تمام شده و دیگر پیگیر ادامه روند کارشان نمی شوند و همین موضوع  شانس دریافت گرین کارت را از بین می برد. افرادی که برنده لاتاری می شوند تازه ۵۰ درصد راه را طی نمودند و برای آنکه ویزا و اقامت دائم امریکا را از آن خود کنید باید یک سری از مراحل را طی کنند که خیلی این امر مهم می باشد.

تعداد افرادی که در لاتاری برنده می شوند؟

طبق قانون مهاجرت آمریکا تعداد ویزای لاتاری برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا تعداد 50000 ویزا به شرکت‌کنندگان تعلق می گیرد. در این بین سهم کشور ایران حدود 6000 نفر می باشد که نسبتا تعداد قابل قبولی می باشد و به همین دلیل خیلی از ایرانی های مقیم آمریکا از طریق همین لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا شدند چون یکی از روش های راحت و کم هزینه نسبت به روش های دیگر برای اخذ اقامت آمریکا می باشد.

تعداد افرادی که در لاتاری قبول می شوند

تعداد برندگان لاتاری هر سال کمی بیشتر از تعداد ویزاهای موجود اعلام می شود تا در صورت انصراف افراد حد نصاب کشورهای مختلف رعایت شود. اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 اهمیت ویژه ای دارد زیرا برندگانی که مدارک خود را به موقع ارسال نمایند، شانس بالاتری در دریافت ویزای آمریکا خواهند داشت. به همین دلیل در ادامه این مقاله به بررسی تاریخ اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۳ پرداخته شده است .

لاتاری 2023

لاتاری ( Lottery ) هرساله توسط دولت آمریکا برای اخذ اقامت و یا دریافت گرین کارت این کشور انجام می شود،  که تعداد  زیادی از ایرانیان نیز در این قرعه کشی شرکت میکنند و با برنده شدن در لاتاری و انجام صحیح مراحل بعدی موفق به گرفتن ویزای امریکا می شوند. لاتاری دو مقطع زمانی مهم دارد که یکی از آن ثبت نام در لاتاری و دیگری قرعه کشی و اعلام برندگان می باشد.

کد کانفرمیشن نامبر موقع اعلام نتیجه لاتاری 2023

ثبت نام در لاتاری طبق روال هر ساله در دوره گذشته هم در ماه مهر و آبان سال 1400 (اکتبر 2021) برگزار شد و متقاضیان اقدام به ثبت نام لاتاری کردند و با دریافت کد 16 رقمی یا همان (کانفرمیشن نامبر) باید منتظر زمان قرعه کشی و اعلام نتایج گرین کارت آمریکا باشند تا از نتیجه اطلاع پیدا کنند.

زمان اعلام نتایج لاتاری به چه مدارکی نیاز داریم؟

زمانی که ثبت‌نام خود را در لاتاری انجام می‌دهید بعد از تکمیل اطلاعات خود درمرحله آخر صفحه‌ای حاوی یک کد پیگیری یا کانفرمیشن نامبر (Confirmation Number)، نام و نام خانوادگی و سال تولد به شما نمایش داده خواهد و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید چون زمان اعلام نتایج تنها مدرکی که برای چک کردن نتایج لاتاری دارید همین کد پیگیری است.

مدارکی که زمان اعلام نتایج لاتاری داشته باشیم؟

نکته: در صورت فراموش کردن کانفرمیشن نامبر جهت بازیابی اطلاعات مدارکی که نیاز دارید پاسپورت و ایمیل ثبت شده زمان ثبت نام می باشد.

برای مشاهده جواب لاتاری آمریکا شما می توانید از دو روش اقدام به این کار کنید

 1. بررسی نتیجه لاتاری از طریق سایت اصلی
 2. می توانید بررسی نتیجه خود را به یک موسسه معتبر بسپارید

پیغام نمایش داده شده در صورت برنده شدن در لاتاری

 1. در صورت قبولی در لاتاری با پیغام زیر روبرو خواهید شد:

You have been randomly selected for further processing in the diversity immigrant visa program for the fiscal year

 

 • اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
 • کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
 • محل مصاحبه (قابل تعویض در فرم DS-260) می باشد.

 

 1. در صورت قبول نشدن در لاتاری با پیغام زیر روبرو خواهید شد:

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the

Electronic Diversity Visa program at this time.

این پیغام نمایش داده شده یعنی شما در دوره ایی که اقدام به ثبت نام کردید برنده نشدید ولی مجدد می توانید شانس خود را امتحان کنید و در دوره بعد که حدود 5 الی 6 ماه دیگر برگزار می شود ثبت نام خود را انجام دهید.

 1. در صورت اشتباه وارد کردن کانفرمیشن نامبر پیغام زیر به شما نمایش داده خواهد شد:

The information entered is not valid

Please review the confirmation number , last/family name, and year of birth

بیشتر اوقات این پیغام زمانی نمایش داده می شود که افراد به اشتباه به جای وارد کردن نام خانوادگی، نام خود را وارد می کنند.

منبع: اداره مهاجرت آمریکا

5.0 / 5
347
1401/03/05
22:20:50
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش