دپوی ۴ و سه دهم میلیون تنی کالای اساسی در گمرک و بنادر

دپوی ۴ و سه دهم میلیون تنی کالای اساسی در گمرک و بنادر آن طور که گمرک ایران اعلام نموده است هم اکنون بیش از 4.3میلیون تن کالای اساسی در گمرک و بنادر و البته شناورهای رسیده، موجود است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سید روح اله لطیفی-سخنگوی گمرک- وضعیت موجودی کالای اساسی در گمرک و بنادر تا ۳۰ خرداد ماه را اعلام نمود که نشان داد چهار میلیون و ۳۳۱هزار و ۳۹۹تن موجودی انواع کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی است.

از این مقدار دو میلیون و ۹۶۸هزار و ۴۷۰تن کالا در انبارها و اماکن بندری و گمرکی درحال انجام تشریفات اظهار یا ترخیص هستند و ۳۹۵هزار و ۸۳۳تن نیز درحال تخلیه از ۲۰ فروند شناور و ۹۷۳هزار و ۹۳۹تن کالای اساسی هم در ۱۸شناور منتظر شروع پروسه تخلیه هستند.

از کالاهای موجود در بنادر، یک میلیون و ۹۵۴هزار و ۵۴۷تن ذرت است که یک میلیون و ۴۵۹هزار و ۴۱۸تن آن در اماکن بندری درحال انجام تشریفات ترخیص قرار دارد و مابقی در ۱۳شناور که ۷شناور درحال تخلیه و ۶شناور منتظر در اسکله است.

بعد از ذرت که بالاترین میزان کالای اساسی دپو در بنادر را به خود اختصاص داده، گندم با ۹۳۲هزار و ۴۹۲تن در جایگاه بعدی قرار دارد که ۴۵۵هزار و ۱۳۶تن در اماکن بندری و مابقی در ۱۱ شناور درحال تخلیه یا منتظر تخلیه است.

دانه های روغنی با ۵۸۱هزار و ۲۴۶تن، که ۳۶۳هزار و ۴۲۹تن آن در اماکن بندری و مابقی در چهار شناور قرار دارند، روغن خام هم با ۳۲۹هزار و ۳۶۵تن که ۲۹۴هزار و ۱۳۶تن آن تخلیه شده و مابقی در سه شناور درحال تخلیه و یا منتظر تخلیه هستند، سویا با ۲۲۴هزار و ۱۰۵تن که ۱۸۰هزار و ۹۰۶تن آن در اماکن بندری تخلیه شده و مابقی در سه شناور قرار دارد، جو با ۱۴۷ هزار و ۳۸۴تن، شکر با ۸۵هزار و ۲۵۰ تن که ۲۷هزار و ۱۷۶تن آن در اماکن بندری درحال انجام تشریفات اظهار و ترخیص هستند و مابقی از دو شناور درحال تخلیه است و ۴۰ هزار و ۸۸۵تن برنج موجودی بنادر و گمرکات کشور هستند.

به گفته لطیفی، روزانه بین ۴۵تا ۶۰هزار تن از کالاهای اساسی درحال ترخیص از گمرکات اجرائیست که این میزان خروجی به همراه ورودی مناسب به بنادر جریان مناسبی از ورود کالا محسوب می شود.
5.0 / 5
40
1401/03/31
23:16:09
تگهای خبر: كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش