وضعیت صادرات شرکت های دانش بنیان

وضعیت صادرات شرکت های دانش بنیان به گزارش میزان سنج به گزارش میزان سنج، دبیر ستاد توسعه نانو با اشاره به وضعیت صادرات شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: برمبنای ارزیابی های انجام شده از میان بیش از 7000 شرکت دانش بنیان، تعداد 757 شرکت در میان سطوح 5 ستاره تا دو ستاره و همین طور شرکتهای مستعد قرار گرفتند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سعید سرکار در نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی، با اشاره به توانمندی های ایران در عرصه محصولات و خدمات دانش بنیان، ضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر کیفیت صادرات برای جلوگیری از لطمه خوردن برند ملی، سازوکار مورد استفاده در «باشگاه صادرات دانش بنیان» برای ارزیابی و رتبه بندی شرکت های دانش بنیان را تشریح نمود.
وی افزود: از آنجائیکه همه شرکت های دانش بنیان ایرانی، ظرفیت های لازم برای ورود به عرصه صادرات را ندارند، بسیار اهمیت دارد که با نگاهی علمی و مبتنی بر فاکتورهای درست و قابل اندازه گیری، سطح آمادگی صادرات شرکتها اندازه گیری شود و با شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف آنها، شرکت های برتر در هر حوزه صنعتی انتخاب شوند و برای توسعه صادرات دانش بنیان، بر این شرکتها تمرکز شود.
به نقل از ستاد نانو، سرکار ضمن نقد رویکرد های مبتنی بر فراخوان برای معرفی توانمندی های فنی کشورمان، اشاره کرد: طی دو سال قبل با حمایت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، طرحی با عنوان «باشگاه صادرات دانش بنیان» آغاز به فعالیت نموده و پروسه ارزیابی و رتبه بندی شرکت های دانش بنیان از نظر میزان آمادگی برای صادرات انجام شده است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تصریح کرد: طبق ارزیابی های این باشگاه، از میان بیش از ۷۰۰۰ شرکت دانش بنیان، تعداد ۷۵۷ شرکت در چند سطح رتبه بندی شده اند. طبق ارزیابی های باشگاه تا مردادماه امسال، ۶ شرکت در سطح پنج ستاره، ۵۲ شرکت در سطح چهار ستاره، ۲۵۴ شرکت در سطح سه ستاره، ۱۹۱ شرکت در سطح دوستاره و ۲۵۴ شرکت تحت عنوان شرکت های مستعد شناخته شده اند.
منبع:

5.0 / 5
217
1401/05/21
15:14:23
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش