انتظار بازار طلای جهانی پشت چراغ قرمز نرخ بهره

انتظار بازار طلای جهانی پشت چراغ قرمز نرخ بهره میزان سنج: در صورتیکه سرمایه گذاران برای افزایش شدید نرخ بهره آمریکا آماده می شوند، قیمت طلا ثابت ماند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز چهارشنبه نزدیک به پایین ترین سطح اخیر خود باقی ماند برای اینکه سرمایه گذاران برای احتمال افزایش مجدد نرخ بهره از طرف فدرال رزرو آمریکا در کوشش برای مهار تورم فزاینده آماده می شوند.
بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۸ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۶۶۵ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۶۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت طلا به پایین ترین سطح آن در بیش از دو سال اخیر در هفته گذشته رسید.
شاخص دلار ثابت بود و در اوایل این ماه نزدیک به بالاترین حد خود در ۲۰ سال قبل بود. دلار ثابت تر، شمش را برای سایر دارندگان ارز گران تر می کند.
جلسه سیاست دو روزه فدرال رزرو روز چهارشنبه تمام می شود و معامله گران آتی نرخ با احتمال ۸۱ درصد افزایش ۷۵ واحد پایه و احتمال ۱۹ درصد افزایش ۱۰۰ واحدی قیمت گذاری می کنند.
نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش های غیر بازده و دلار را بیشتر می کند. کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا، روز سه شنبه اظهار داشت: بانک مرکزی اروپا ممکنست بمنظور کاهش تقاضا و مبارزه با تورم بالای غیرقابل قبول، نرخ های بهره را تا حدی افزایش دهد که رشد اقتصادی را محدود کند.
داده های گمرک سوئیس در روز سه شنبه نشان داد صادرات طلا سوئیس به چین در ماه آگوست از بالاترین حد ۵ و نیم ساله جولای کم شد، در صورتیکه صادرات به ترکیه به بالاترین میزان خود از ژوئن ۲۰۱۳ رسید.
طبق گزارش رویترز، دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، از ۹۵۷.۹۵ تن در روز دوشنبه، ۰.۴۸ درصد کم شد و به ۹۵۳.۳۲ تن در روز سه شنبه رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۹.۲۶ دلار رسید، پلاتین ۰.۲ درصد افزوده شد و به ۹۲۴.۱ دلار رسید و پالادیوم ۰.۹ درصد کم شد و به ۲۱۴۹ دلار و یک سنت رسید.5.0 / 5
163
1401/06/30
10:08:11
تگهای خبر: امداد , بازار , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش