سخنگوی صمت اعلام كرد؛

شرط افزایش واردکنندگان خودرو

شرط افزایش واردکنندگان خودرو به گزارش میزان سنج، سخنگوی صمت اظهار داشت: بمحض این که شرکت های متقاضی واردات خودرو، الزامات بخشنامه ای را پشت سر بگذارند، می توانند مجوز واردات را بگیرند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، امید قالیباف در یک گفت و گوی رادیویی، در ارتباط با اصلاح بخشنامه واردات خودرو اظهار داشت: بیش از ۳۵۰ درخواست برای واردات به دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت رسیده بود ولی بخشنامه الزاماتی داشت که باید از طرف این شرکتها محقق می شد.
سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: در بررسی های اولیه ۲۴ شرکت الزامات را پشت سر گذاشتند و برای خودرو های زیر ۱۰ هزار یورو ۱۰ شرکت اعلام آمادگی کردند که از این مقدار ۷ شرکت بصورت مکتوب به سازمان توسعه تجارت عرضه شدند تا ثبت سفارش را انجام دهند.
وی با اعلان اینکه پروسه بررسی صلاحیت شرکتها ادامه دارد و در به روی کسی بسته نشده است، افزود: بمحض این که شرکتها الزامات بخشنامه ای را پشت سر بگذارند، می توانند مجوز واردات را دریافت نمایند.
به گفته قالیباف، اگر شرکتی خودرا دارای صلاحیت برای واردات می داند اما نامش در لیست اولیه وجود ندارد، نباید نگران باشد چون پروسه بررسی ها همچنان ادامه خواهد داشت.
سخنگوی وزارت صمت همین طور در ارتباط با تفاوت تعرفه برای خودرو های وارداتی اظهار داشت: تعرفه گذاری برمبنای قیمت کشف شده در بورس کالا تعیین می شود و نمی توان رقمی را از پیش اعلام نمود. پس وارد کننده مبلغی را بصورت علی الحساب پرداخت می کند تا قیمت مورد نظر در بورس معین شود. هم اکنون هم چند خودرو در بورس به فروش می رسد؛ یعنی خودرو برمبنای قیمتِ پایه وارد تابلوی بورس شده و افرادی که دارای کد بورسی باشند، بوسیله کارگزاری ها قیمت مورد نظر خودرا پیشنهاد می دهند و از آن پس، خودروی مورد نظر با بالاترین قیمت معامله می شود.
قالیباف افزود: وقتی یک شخص برنده شود و خودرو را خریداری کند، نام او به شرکت یا نمایندگی فروش اعلام شده و سپس می تواند با تکمیل وجه، خودرو را تحویل گیرد.
وی همین طور قیمت خودرو های اقتصادی را حدود ۲۰۰ میلیون تومان و ناظر بر نرخِ پایه عنوان نمود که ممکنست این رقم در بورس به بالاترین نرخ برسد.
قالیباف درباب چرایی این ساز و کار اظهار داشت: تعداد خودرو های وارداتی بازار را اشباع نخواهد کرد؛ بدین سبب طبیعی است که تقاضای کاذب وجود خواهد داشت.


منبع:

5.0 / 5
296
1401/08/08
13:02:40
تگهای خبر: بازار , بورس , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش