سومین اقتصاد بزرگ جهان زیرسوال رفت

سومین اقتصاد بزرگ جهان زیرسوال رفت به گزارش میزان سنج، فعالیت کارخانه نوامبر ژاپن با سریعترین سرعت در ۲ سال گذشته کاسته شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی تجاری امروز(پنجشنبه) نشان داد که فعالیتهای تولیدی ژاپن در ماه نوامبر با بدتر شدن تقاضا به علت فشارهای تورمی قوی، با سریع ترین سرعت در دو سال گذشته کاهش پیدا کرد.
انقباض در فعالیت کارخانه ها همینطور نخستین کاهش ماهانه در ۲۲ ماه گذشته را رقم زد و چشم انداز اقتصادی ژاپن را بعنوان علامت سوال برانگیخت چونکه این کشور برای رشد بشدت به تجارت با چین و سایر کشورها متکی است.
شاخص مدیران خرید در نوامبر از ۵۰.۷ نهایی ماه قبل به ۴۹.۴ تعدیل فصلی کاهش پیدا کرد. این بدان معناست که فعالیت شدیدترین انقباض را از زمان ثبت ۴۹ در نوامبر ۲۰۲۰ ثبت نمود و برای نخستین بار از ژانویه سال قبل به زیر ۵۰ که انقباض را از انبساط جدا می کند، سقوط کرد.
لورا دنمن، اقتصاددان می گوید اوضاع نامناسب شرایط تقاضا و فشارهای تورمی حاد همچنان به کاهش تولید و سفارش های جدید ادامه می دهد. به نظر می آید شرکتهای تولیدی هم به صورت فزاینده ای نسبت به آینده خود محتاط هستند چونکه افت احساسات تجاری نشان داده است که شاخص را در پایین ترین سطح خود از ماه می قرار داده است.
نتایج نظرسنجی نشان داد که تولید با سریع ترین سرعت در ۲۶ ماه گذشته کاهش پیدا کرد و برای پنجمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد. سفارشات صادراتی جدید و به صورت کلی سفارشات جدید هم کاهش قابل توجهی داشتند. داده ها نشان داده است که فعالیت در قسمت خدمات حتی با رشد کسب و کار جدید برای سومین ماه متوالی متوقف گردید.
طبق گزارش رویترز، داده های هفته گذشته نشان داد که اقتصاد ژاپن به صورت غیرمنتظره ای برای نخستین بار در یک سال در سه ماهه سوم کوچک شده است که به علت خطرات رکود جهانی، ین ضعیف و هزینه های واردات بالاتر، مصرف خانوارها و مشاغل را تحت تأثیر قرار داده است.
منبع:

5.0 / 5
269
1401/09/03
16:54:23
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش