رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراكی عنوان كرد

افزایش میزان تولید قارچ در کشور

افزایش میزان تولید قارچ در کشور به گزارش میزان سنج، رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ضمن اعلام خبر افزایش میزان تولید قارچ در کشور عنوان نمود که واحدهای جدید یا واحدهایی که درحال راه اندازی هستند، باید حمایت شوند.مهدی رجبی در گفتگو با ایسنا، با اعلان اینکه تولید قارچ سال جاری نسبت به سال قبل افزایش داشته است، اظهار داشت: در سال قبل ۱۸۵ هزار تن قارچ در کشور تولید شد که سال جاری پیشبینی می نماییم این رقم به ۱۹۵ هزار تن برسد.

وی علت این افزایش تولید را راه اندازی واحدهای جدید عنوان نمود و اظهار داشت: بیشتر از ۱۰ واحد جدید تولید قارچ در کشور راه اندازی شده است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی افزود: سال جاری افزایش قیمتی در قارچ نداشتیم و با وجود این که باید قیمتها تغییر می کرد ولی بخاطر شرایط موجود بازار هم اکنون افزایش قیمتی نداریم.

وی اشاره کرد: قیمت قارچ عمده و فله کیلویی ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان و قارچ بسته بندی هم ۷۰ تا ۸۵ هزار تومان است.

رجبی با اشاره به این که سال جاری توانسته ایم قیمت نهاده ها را کنترل نماییم، اظهار داشت: نهاده های مورد نیاز برای تولید قارچ کمپوست و خاک است که با کمتر کردن حاشیه سود از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد جلوی افزایش قیمت تولید قارچ گرفته شد. در واقع کم شدن حاشیه سود با اینکه به نفع تولیدکنندگان نیست، ولی آنها همچنان به تولیداتشان ادامه داده اند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در انتها اظهار داشت: متاسفانه برای واحدهای جدید یا واحدهایی که درحال راه اندازی هستند هیچگونه حمایتی وجود ندارد. بانکها به این واحدها اعتبار و تسهیلات تخصیص نمی دهند و نیاز است که این واحدها حمایت شوند.
5.0 / 5
268
1401/09/04
13:20:47
تگهای خبر: بازار , بانك , بسته بندی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش