رکود در اقتصاد آلمان اندکی کمرنگ شد

رکود در اقتصاد آلمان اندکی کمرنگ شد به گزارش میزان سنج، کاهش در قسمت خدمات آلمان بهبود و امیدها برای رکود خفیف تر افزایش خواهد یافت.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی نشان داد که تورم بالا و عدم اطمینان اقتصادی سبب افزایش رکود در قسمت خدمات آلمان در ماه دسامبر شد، باآنکه سرعت پایین تر کاهش فعالیت ها امیدها به رکود خفیف تر از حد انتظار را زیاد می کند.
شاخص مدیران خرید اس اندپی گلوبال از ۴۶.۱ در ماه نوامبر به ۴۹.۲ افزایش پیدا کرد. این بالاترین میزان از ماه جولای است، زمانی که رکود فعلی شروع شد و اندکی بالاتر از تخمین اولیه ۴۹ بود.
فیل اسمیت، معاون اقتصادی اس اندپی گلوبال اظهار داشت: کاهش تورم هزینه ورودی و هزینه تولید نشانه دیگری بود که فشارهای قیمتی از اوج خود عبور کرده است، باآنکه آنها همچنان در میان بالاترین سطوح ثبت شده بودند. با این وجود، رکود شتاب خویش را از دست داده است که همراه با کاهش آهسته تولید در انتهای سال، این امید را زیاد می کند که هر رکودی خفیف تر از آنچه در ابتدا تصور می شد، باشد.
طبق گزارش رویترز، شاخص ترکیبی مدیران خرید آلمان که هم بخش خدمات و هم بخش تولید را در بر می گیرد، از ۴۶.۳ در ماه نوامبر به ۴۹ در دسامبر افزوده شد که اندکی بالاتر از ۴۸.۹ بود. البته دسامبر ششمین ماه متوالی بود که این رقم زیر ۵۰ بود.
منبع:

5.0 / 5
403
1401/10/19
11:06:55
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , ركود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش