قیمت طلای جهانی بعد از اوج گیری باردیگر ترمز کشید

قیمت طلای جهانی بعد از اوج گیری باردیگر ترمز کشید به گزارش میزان سنج، قیمت طلا در ساعات اولیه امروز پنجشنبه ثابت بود چونکه معامله گران منتظر داده های کلیدی تورم ایالات متحده بودند که می تواند بر مسیر سیاستگذاری فدرال رزرو تاثیر بگذارد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۶ درصد افزایش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا هم با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.
تمرکز سرمایه گذاران بر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده باقی می ماند. روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون اظهار داشت که تمایل دارد نرخ بهره را در نشست سیاستگذاری آتی بانک مرکزی یک چهارم درصد افزایش دهد.
باآنکه طلا بعنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود اما افزایش نرخ ها هزینه فرصت نگهداری شمش را زیاد می کند. بانک بارکلیز اعلام نمود که ضمن اشاره به کاهش فعالیت در قسمت تولید، رکود خفیفی را در ایالات متحده از سه ماهه دوم مشاهده می کند و تا فصل چهارم ادامه دارد.
طبق گزارش رویترز، پابلو هرناندز دی کوس، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه اظهار داشت: بانک مرکزی اروپا انتظار دارد در نشست های آتی به افزایش نرخ های بهره به میزان قابل توجهی با سرعتی پایدار ادامه دهد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۴۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۶۹ دلار و ۴۷ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۸ سنت رسید.5.0 / 5
234
1401/10/23
14:33:55
تگهای خبر: امداد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش