رشد ۲۳ درصدی تجارت ایران با عراق در  ۱۰ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته

رشد ۲۳ درصدی تجارت ایران با عراق در  ۱۰ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته به گزارش میزان سنج، هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی امسال در سه محور ˮبررسی وضعیت روابط اقتصادی با عراقˮ، ˮاقدامات انجام شده در حوزه دانش بنیانˮ و ˮآخرین وضعیت کمیسیون های مشترک بین جمهوری اسلامی ایران با ترکمنستان و نیکاراگوئهˮ به میزبانی وزارت امور خارجه و به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی این وزارت خانه و با حضور اعضای ستاد شامل مدیران دستگاههای ذی ربط برگزار گردید.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در ابتدای نشست ضمن اشاره به وجود نزدیک به ۸ هزار شرکت دانش بنیان در کشور، گزارشی از اقدامات صورت گرفته ی حمایتی و توانمندسازی این شرکت ها جهت رسیدن به صادرات و ارز آوری عرضه شد.
دسته بندی شرکت ها بر مبنای نوع کار و محصول و ایجاد باشگاه شرکتهای دانش بنیان جهت تمرکزگرایی و عرضه خدمات حمایتی بهتر، همچون این اقدامات بود.
در قسمت دوم نشست، گزارشی از آخرین وضعیت کمیسیون های مشترک بین جمهوری اسلامی ایران با ترکمنستان و نیکاراگوئه عرضه شد که ضمن اشاره به اهمیت این کمیسیون ها، بر اجرایی شدن مصوبات آن هم تاکید شد.
بخش پایانی جلسه که به بررسی وضعیت روابط اقتصادی با عراق اختصاص داشت، ضمن اشاره به رشد ۲۳ درصدی تجارت با این کشور طی دوره ۱۰ ماهه ی سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و همینطور جایگاه کشور عراق بعنوان دومین شریک تجاری کشور پس از چین، بر ضرورت توسعه هرچه بیشتر روابط گمرکی، تجاری، مالی، بانکی، سرمایه گذاری و حمل و نقل تاکید شد.
در آخر، اظهار امیدواری شد، با تدوین و تصویب سازوکارهای تسهیل کننده و تشویق به سرمایه گذاری در عراق این امر محقق شود.
منبع:

5.0 / 5
331
1401/11/03
08:52:05
تگهای خبر: بانك , تجارت , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش