900 هزار تومان دیگر از قیمت سکه ریخت

900 هزار تومان دیگر از قیمت سکه ریخت به گزارش میزان سنج، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: همچنان روند کاهش قیمتها در بازار سکه و طلا که چند روزی است به دنبال نگاههای جدید بانک مرکزی شروع شده، در بازار امروز (چهارشنبه) ادامه داشته است؛ بگونه ای که ۹۰۰ هزار تومان دیگر از بهای سکه نسبت به روز گذشته کاسته شد.


نادر بذرافشان در گفتگو با ایسنا، از کاهش ۹۰۰ هزار تومان دیگر از بهای سکه در بازار آزاد اطلاع داد و اظهار داشت: این روند کاهشی همچنان تحت تاثیر رویکرد جدید بانک مرکزی در ارتباط با عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا و همینطور اعلام خبر راه اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک ادامه دار شده است. ضمن این که تقاضا هم در بازار کاهش داشته و نوسان کاهشی نرخ ارز در بازار امروز نسبت به روز گذشته، در کاهش قیمت سکه و طلا بی تأثیر نبوده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام نمود: روند کاهشی قیمت سکه و طلا که از بامداد روز دوشنبه (۳ بهمن ماه) آغاز شد، تا امروز هم ادامه پیدا کرده است؛ بگونه ای که در آخرین معادلات امروز بازار، نسبت به روز گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید حدود ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه هریک حدود ۶۰۰ هزار تومان ارزان تر شده اند. هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۱۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، حدود ۴۶ هزار تومان کاهش (نسبت به دیروز) داشته است.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه، اظهار داشت: حباب سکه در سکه های تمام تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته و در محدوده سه میلیون تومان قرار داد اما حباب ربع سکه کمی مجدد تخلیه شده و الان در محدوده سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
بذرافشان در انتها تصریح کرد: امیدوار هستیم که سیاست بانک مرکزی و مدیریت نرخ ارز و قیمت سکه ادامه دار باشد. ضمن این که عرضه ربع سکه هم تدوام پیدا کند و همانطور که وعده داده شد، برای سایر قطعات سکه هم اتفاق بیفتد. تداوم عرضه سکه ها در بورس کالا می تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر قیمتها و کاهش حباب داشته باشد.
آخرین قیمت سکه و طلا در بازار به شرح زیر است:


منبع:

5.0 / 5
257
1401/11/06
13:43:29
تگهای خبر: امداد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش