طلای جهانی در راه رسیدن به ششمین افزایش هفتگی

طلای جهانی در راه رسیدن به ششمین افزایش هفتگی به گزارش میزان سنج، قیمت طلا در روز جمعه و قبل از تعطیلی بازار با افزایش ارزش دلار تثبیت شد اما این فلز برای ششمین افزایش هفتگی متوالی قبل از تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ هفته آینده تعیین شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا قبل از تعطیلی بازار به ۱۹۲۷ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا هم به ۱۹۲۸ دلار و ۵۰ سنت رسید. طلا به دنبال افزایش ۰.۲ درصدی در هفته بود.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA اظهار داشت: فدرال رزرو باید متقاعد شود و شاخصهای آنها نشان داده است که تورم درحال کاهش است، اما هنوز باید اندکی کار بیشتری صورت گیرد. مویا اضافه کرد: بازار همچنان برای طلا خوب بود چونکه رکود صعودی خواهد بود و شمش همچنان می تواند در محیطی با افزایش نرخ کوچک تر رشد کند.
داده های روز پنجشنبه نشان داد که اقتصاد آمریکا سریع تر از حد انتظار رشد کرد و سبب شد طلا بیشتر از یک درصد عقب نشینی کند. شاخص دلار ۰.۱ درصد بالاتر بود و سبب شد طلا با قیمت دلار برای دارندگان سایر ارزها جذابیت کمتری داشته باشد.
طبق گزارش رویترز، طلا زمانی که نرخ های بهره پایین است سود می برد چونکه هزینه فرصت نگهداری شمش را می کاهد. طلای فوریه آخرین بار با ۱۶.۷ دلار کاهش به ۱۹۲۶ دلار رسید و نقره مارس ۰.۱۲۴ دلار افزوده شد و به ۲۴.۰۷ دلار رسید.
در بازار سایر فلزات پرارزش قبل از تعطیلی بازار، بهای هر اونس نقره با ۱.۴ درصد کاهش به ۲۳.۵۶۷۵ دلار رسید، پلاتین با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۰۱۲ دلار و ۲۵ سنت رسید، در حالیکه پالادیوم با ۳.۳ درصد کاهش به ۱۶۲۲ دلار و ۱۴ سنت رسید. افزایش عرضه و رکود تقاضا سبب کاهش قیمت پالادیوم شد.
منبع:

5.0 / 5
260
1401/11/08
11:35:16
تگهای خبر: بازار , دلار , ركود , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش