رشد میانگین ۱۲ درصدی تولید فولادی ها تا پایان آذر ماه

رشد میانگین ۱۲ درصدی تولید فولادی ها تا پایان آذر ماه به گزارش میزان سنج، طبق آمار، عملکرد فولادی ها در مجموع ۹ ماهه سال جاری نشان داده است که همچنان با وجود اعمال محدودیت های زودرس گاز صنایع و مضاف بر آن، محدودیت های مصرف برق، روند افزایش تولید فولادی ها همچنان ادامه پیدا کرده و در نهایت تولید صعودی ۹ تا ۱۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.


آمار عرضه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا نشان داده است که از آغاز سالجاری تا پایان آذر ماه، تولید مقاطع طویل بیشترین افزایش تولید را معادل ۱۵ درصد داشته و در مقابل پایین ترین میزان افزایش را مجموع مقاطع تخت فولادی آن هم به میزان ۹ درصد به خود مختص کرده است.
در مجموع طی این مدت مقاطع تخت فولادی ساخته شده معادل شش میلیون و ۸۵۰ هزار تن ثبت شده که نسبت به شش میلیون و ۲۸۶ هزار تن تولیدی طی ۹ ماهه ۱۴۰۰، رشد ۹ درصدی داشته است.
بعد از آن، آهن اسفنجی با میزان تولید ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تن ۱۱ درصد رشد تولید را تجربه کرده است. میزان تولید مقاطع در مدت مشابه سال قبل ۲۳ میلیون و ۸۰۱ هزار تن ثبت شده است.
از آغاز سال جاری تا پایان آذر ماه، ۱۶ میلیون و ۵۸۶ هزار تن محصولات فولادی و ۲۳ میلیون و ۷۸۶ هزار تن شمش فولاد ساخته شده که به ترتیب ۱۲ و ۱۳ درصد بیشتر از میزان تولید آنها در ۹ ماهه ابتدایی ۱۴۰۰ است. در مدت مذکور سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۷۱۶ هزار تن محصولات فولادی و ۲۱ میلیون و ۹۴ هزار تن فولاد میانی (شمش فولاد) به تولید رسیده بود.
تولید مجموع مقاطع طویل فولادی هم با افزایش ۱۵ درصدی، از هشت میلیون و ۴۳۳ هزار تن در مدت ۹ ماهه ابتدایی سال قبل به ۹ میلیون و ۷۳۶ هزار تن در مدت مشابه سالجاری رسیده است.
رشد تولید فولادی ها در ۹ ماهه سال جاری در حالی است که زمستان سال جاری محدودیت تأمین گاز صنایع فولادی و البته سیمانی ها زودتر از سالهای گذشته، اعمال شد و سال جاری علاوه بر محدودیت های گاز، این صنایع با محدودیت برق هم همراه بوده اند؛ اما تأثیر خویش را بر میزان تولید نشان نداده است.
علت این مورد اینست که صنایع از ذخایر مواداولیه خود تابحال بهره برده اند؛ ازاین رو طبق پیشبینی این صنایع، درصورتیکه محدودیت ها ادامه دار باشد، امکان دارد اثر این محدودیت ها خویش را در ماه های پایانی سال نشان دهد.
منبع:

5.0 / 5
230
1401/11/09
12:31:48
تگهای خبر: تولید , فولاد , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش