رئیس سازمان بورس:

توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی دارد

توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی دارد به گزارش میزان سنج، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تأکید بر این که این سازمان از ادامه عرضه خودرو در بورس کاملا دفاع می کند، اظهار داشت: توقف عرضه خودرو در بورس کالا تبعات عجیبی درپی خواهد داشت.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مجید عشقی با اعلان اینکه قیمت گذاری دستوری بلای جان صنعت است، اظهار داشت: برخی تمایل دارند تجربه های دیگران را بارها تجربه کنند. اگر درمورد فولاد و پتروشیمی هم کوتاه می آمدیم زیان انباشته ای که در خودروسازها وجود دارد در آنجا هم اتفاق می افتاد.

او افزود: صنعت خودرو چندین سال است که توسط شورای رقابت و سازمان حمایت گروگان گرفته شده است. سازمان بورس هم درابتدا با عرضه خودرو در بورس مخالف بود اما باتوجه به ساختار این صنعت به این نتیجه رسیدیم که این صنعت راه نجاتی جز این ندارد.

رئیس سازمان بورس با اشاره به معاملات خودرو در بورس کالا عنوان کرد: ممکنست در ابتدا خودرو ها بالاتر از قیمت بازار معامله شود، اما پس از مدتی به تعادل می رسد.

عشقی افزود: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان توسط مجموع خودروسازها توزیع می شود که ۱۰۰ هزار میلیارد آن مانند یک یارانه کور در یک قرعه کشی توزیع و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آن پشت پرده توزیع می شود.

او با تأکید بر این که سازمان بورس عرضه خودرو در بورس را با جدیت پیگیری و از آن دفاع می کند، عنوان کرد: اگر عرضه ادامه پیدا نکند امیدی به زنده شدن این صنعت وجود ندارد. سهامدارانی که ابتدای سال خودرو خریدند تا حالا سود زیادی کردند اما سهام دارانی که سهام خودروسازها را خریدند باید متحمل ریسک شوند. توقف عرضه خودرو در بورس تبعات عجیبی خواهد داشت.

منبع:

5.0 / 5
391
1401/11/11
08:55:58
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش