قیمت كالاهای اساسی در هفته چهارم بهمن ماه؛

حبوبات باز هم گران گردید

حبوبات باز هم گران گردید به گزارش میزان سنج، لوبیا سفید در مدت یک هفته ۸.۶۲ درصد و نخود ۳.۵۱ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند. این در شرایطی است که در کمتر از یک ماه لوبیا سفید ۱۶.۶۷ درصد و نخود ۹.۲۶ درصد افزایش قیمت داشته اند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، بر مبنای روال هفتگی در این هفته خبرنگار مهر به رصد میدانی از بازار کالاهای اساسی پرداخت و قیمتها در بازار حبوبات خیال تثبیت ندارد. هفته گذشته قیمت لوبیا قرمز در مدت یک هفته با افزایش ۹.۶۲ درصدی از هر کیلو ۵۲ هزار تومان به ۵۷ هزار تومان رسید. لوبیا چشم بلبلی در رتبه بعدی قرار داشت و طی یک هفته ۸.۳۳ درصد گران تر شد. نخود هم افزایش ۵.۵۶ درصدی را تجربه نمود و لپه و لوبیا چیتی هر یک با افزایش ۲.۱۳ و ۱.۴۹ در جایگاه های بعدی قرار داشتند. در هفته جاری نرخ نخود باز هم روند صعودی داشت و با افزایش ۳.۵۱ درصدی از هر کیلو ۵۷ هزار تومان به ۵۹ هزار تومان رسید. همینطور لوبیا سفید که ماه گذشته با افزایش ۱۷.۳۹ درصدی بالاترین افزایش را تجربه کرده بود باردیگر در هفته دوم بهمن از هر کیلو ۵۴ هزار تومان به ۵۸ هزار تومان رسید. این ماده مغذی در هفته جاری باز هم روند افزایشی داشت و از هر کیلو ۵۸ هزار تومان به ۶۳ هزار تومان ختم شد. بدین سان لوبیا سفید در هفته سوم بهمن افزایش ۸.۶۲ درصدی را تجربه نمود.
گفتنی است در کمتر از یک ماه لوبیا سفید از هر کیلو ۵۴ به ۶۳ و نخود از ۵۴ به ۵۹ هزار تومان رسیده است. ازاین رو به ترتیب افزایش ۱۶.۶۷ و ۹.۲۶ درصدی را تجربه کرده اند.
لوبیا چیتی هم از هر کیلو ۶۸ هزار تومان در هفته دوم بهمن به ۶۹ هزار تومان در هفته سوم رسید.
تخم مرغ از اقلامی است که در چند هفته اخیر با کاهش قیمت رو به رو بوده و در هفته جاری هر شانه ۳۰ تایی آن بین ۶۵ تا ۸۹ هزار تومان در نوسان است.
کله و پاچه یکی از غذاهای دلچسب این روزهاست. بامداد های سرد زمستانی آشپزخانه کله و پاچه فروشی ها شلوغ تر و در نتیجه بازار تقاضای آن داغ تر است. کله و پاچه در هفته جاری هم تا ۳۴۵ هزار تومان هم عرضه شده است. در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی به شرح زیر اعلام می شود (تمام قیمتها به تومان است).
جدول قیمت کالاهای اساسی کالای اساسی قیمت در هفته جاری قیمت در هفته گذشته گوشت مرغ تازه ۵۶.۸۰۰ ۵۵.۸۰۰ تا ۵۰.۵۰۰ سینه مرغ بدون استخوان و کتف ۸۹ ۸۹ شقه گوسفندی ۳۳۰ تا ۲۴۳.۹۰۰ ۳۲۵ تا ۲۴۳.۹۰۰ سردست گوساله ۲۸۳.۹۰۰ تا ۲۷۵ ۲۸۳.۹۰۰ تا ۲۷۵ گوشت برزیلی ۱۹۵ ۱۹۵ گوشت قرمز چرخ کرده ۲۶۰ تا ۱۷۵ ۲۶۰ تا ۱۷۵ گوشت قرمز چرخ کرده ۹۰ ۹۰ کله و پاچه ۳۴۵ تا ۲۹۴ ۳۲۰ تا ۲۳۰ ماهی قزل آلا ۱۲۹ تا ۱۲۲ ۱۲۹ تا ۱۱۹ میگو ۴۰۸ تا ۲۴۰ ۴۰۸ تا ۲۴۰ تخم مرغ درشت دولتی شانه ۳۰ تایی ۸۵ تا ۷۹ ۸۴ تخم مرغ ریز دولتی شانه ۳۰ تایی ۶۵ ۷۵ تخم مرغ دولتی شانه ۳۰ تایی با بسته بندی فروشگاهی ۸۹ ۷۳ تخم مرغ دو زرده شانه ۳۰ تایی ۱۱۵ ۱۱۵ تن ماهی ۵۰ تا ۲۷ ۵۰ تا ۲۷ ماکارانی ۵۰۰ گرمی ۳۴.۸۷۵ تا ۱۷ - روغن مایع دولتی- یک لیتری ۵۹ ۵۹ روغن مایع ۱.۸ ۳۶۰ تا ۱۱۵ ۳۶۰ تا ۱۱۵ روغن جامد ۵ کیلو گرمی ۳۶۵ تا ۳۶۰ ۳۶۵ رب گوجه فرنگی ۴۵ تا ۳۵ ۴۵ تا ۳۵ پنیر سفید ۵۱۵ گرمی ۶۳ تا ۵۹ ۶۳ تا ۶۰ کره ۵۰ گرمی ۱۴ تا ۱۳ ۱۴ تا ۱۳ خامه ۳۰۰ گرمی ۳۰ تا ۲۳ ۳۰ تا ۲۳ شیر بطری کم چرب ۲۴ تا ۱۸ ۲۴ تا ۱۸ شیر بطری پر چرب ۲۶ تا ۱۹ ۲۶ تا ۱۹ ماست دبه ای ۸۵ تا ۵۰ ۸۵ تا ۵۰ برنج شمشیری ۶۰ ۶۰ طارم عطری ۱۱۸ تا ۹۸ ۱۱۸ تا ۹۸ هاشمی ۱۳۰ تا ۱۱۸ ۱۳۰ تا ۱۱۸ نیمه دانه هاشمی ۶۹ ۶۹ برنج هندی کیسه ۱۰ کیلویی ۳۷۲.۲۰۰ تا ۵۲۹.۹۰۰ ۵۲۹.۹۰۰ تا ۴۹۹.۹۰۰ برنج پاکستانی هر کیلو ۲۹.۵۰۰ ۲۹.۵۰۰ شکر دولتی هر کیلو ۲۳ ۲۳ قند دولتی هر کیلو ۲۹ ۲۹ لوبیا قرمز ۵۷ ۵۷ لوبیا سفید ۶۳ ۵۸ لوبیا چشم بلبلی ۵۲ ۵۲ لوبیا چیتی ۶۹ ۶۸ عدس ریز ۵۲ ۵۲ عدس درشت ۵۵ ۵۵ ماش ۴۸ ۴۸ لپه ۴۸ ۴۷ نخود ۵۹ ۵۷


منبع:

5.0 / 5
205
1401/11/25
10:13:08
تگهای خبر: امداد , بازار , بسته بندی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش