تسلا در چین شدت گرفت

تسلا در چین شدت گرفت به گزارش میزان سنج، تسلا در ماه فوریه ۷۴ هزار و ۴۰۲ خودروی برقی ساخت چین فروخت که ۳۲ درصد رشد سالانه داشت.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، داده های انجمن خودرو های مسافری چین نشان داد که شرکت خودروسازی تسلا در ماه فوریه ۷۴ هزار و ۴۰۲ خودروی الکتریکی ساخت چین به فروش رساند که ۳۱.۶۵ درصد نسبت به سال قبل رشد داشت. این رقم نسبت به ژانویه و زمانی که سازنده خودرو های الکتریکی ایالات متحده ۶۶ هزار و ۵۱ خودروی الکتریکی مدل ۳ و مدل Y ساخت چین را تحویل داد، ۱۲.۶ درصد افزایش داشت.
بر مبنای داده های انجمن خودرو های مسافری چین، بی وای دی در ماه گذشته ۱۹۱ هزار و ۶۶۴ خودرو فروخت.
تسلا برنامه ریزی کرده بود تا کارخانه شانگهای خویش را با میانگین تولید هفتگی ۲۰ هزار دستگاه در ماه های فوریه و مارس بعد از کاهش قیمتها در اوایل ژانویه که سبب افزایش تقاضا شد، راه اندازی کند اما آخرین داده های هفتگی نشان داد که فروش خرده فروشی آن در چین همچنان از سرعتی که در سه ماهه چهارم مشاهده شد کمتر است که نشان داده است روند افزایش قیمت های کاهشی در بزرگ ترین بازار خارج از کشور درحال کاهش است.
بر مبنای داده های بانک بین المللی بازرگانان چین، سهم بازار تسلا در قسمت خودرو های انرژی جدید چین که شامل خودرو های برقی و پلاگین هیبریدی می شود، در ماه فوریه از ۱۰ درصد پارسال به ۹ درصد کاهش و سهم بازار بی وای دی از ۲۷ درصد به ۳۷ درصد افزوده شد.
طبق گزارش رویترز، تسلا می خواهد با تشدید رقابت، صادرات خویش را افزایش دهد و به بازارهای جدید گسترش دهد. این شرکت تحویل خودرو به تایلند را شروع کرده و در فوریه، نخستین ایستگاه سوپرشارژر خویش را در آنجا راه اندازی کرده است.
منبع:

5.0 / 5
170
1401/12/13
10:06:40
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش