اعمال یک محدودیت در تضمین شرکت های لوازم خانگی خارجی

اعمال یک محدودیت در تضمین شرکت های لوازم خانگی خارجی به گزارش میزان سنج، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با تأکید بر این که 99 درصد لوازم خانگی کالاهای خارجی در سطح عرضه قاچاق هستند، اظهار داشت: شرکت های خارجی مثل ال جی و سامسونگ اردیبهشت امسال طی نامه ای اعلام نمودند کالاهایی که پنج سال از واردات آنها گذشته باشد، دیگر تضمین نمی کنند، حتی اگر ضمانت شرکتی داشته باشد؛ پس اگر کالا پنج سال در انبار فروشنده بماند، ضرر می کند.


اکبر پازوکی در گفت و گو با ایسنا، از خریداران خواست پیش از خرید در سطح عرضه کالاها را شناسایی کنند که قاچاق یا تقلبی نباشد.
بگفته وی خریداران می توانند با ارسال کد شناسه و کد رهگیری کالا به شماره #۴*۷۷۷۷* از اصالت دستگاه مطمئن شوند. همین طور اطلاعات تاریخ تولید شرکت و غیره نیز در دسترس خواهد بود. راه دوم استفاده از سامانه جامع تجارت و سامانه جامع تضمین است. در سامانه تضمین می توان دید که تضمین که فروشنده عرضه می کند اعتبار دارد یا خیر. همین طور در سامانه می توانید فهرست تضمین های غیرمعتبر را مشاهده کنید.
رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی همین طور هشدار داد که مردم مراقب باشند خصوصاً در فضای مجازی کالای تقلبی یا بدون تضمین نخرند.
وی در پاسخ به این که آیا هنوز هم کالای خارجی با تضمین معتبر در بازار وجود دارد، اشاره کرد: ممکنست فردی چند سال پیش برای جهیزیه ماشین کالای خارجی خریده باشد و حالا با افزایش نرخها تصمیم بگیرد آنرا بفروشد و با پول آن چند قلم از کالاهای در رابطه با جهیزیه را بخرد.
البته بگفته رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، شرکت های خارجی مثل ال جی و سامسونگ اردیبهشت امسال طی نامه ای اعلام نمودند کالاهایی که پنج سال از واردات آنها گذشته باشد، دیگر تضمین نمی کنند، حتی اگر ضمانت شرکتی داشته باشد. چونکه کمپرسور پنج سال تضمین داشته است. پس اگر کالا پنج سال در انبار فروشنده بماند، ضرر می کند.
او همین طور اصرار کرد که ۹۹ درصد لوازم خانگی کالاهای خارجی در سطح عرضه قاچاق هستند.
پازوکی با اعلان اینکه در شرایطی که در فضای مجازی کالاهایی به مردم فروخته می شود که اصلا وجود خارجی ندارد، باید به مردم اطلاع رسانی شود، اشاره کرد: در مواردی هنوز نتوانستیم سلیقه مردم را تغییر دهیم که کالای ایرانی بخرند.
او همین طور با اعلان اینکه در زمان ممنوع شدن واردات لوازم خانگی در سال ۱۳۹۶ همه کالاها تولید نمی شد، اظهار داشت: در این چند سال سرمایه گذاری های زیادی انجام شد و هم اکنون فقط در بعضی کالاها کمبود تولید هست. اما واردات خط تولید هم هزینه های بسیار زیادی دارد و تحریم ها این هزینه ها را سنگین تر هم کرده است.
گفتنی ست واردات لوازم خانگی از سال ۱۳۹۷ ممنوعست و هم اکنون عمده کالاهای خارجی موجود در بازار قاچاق هستند که با تضمین های تقلبی فروخته می شوند.
منبع:

5.0 / 5
97
1401/12/19
11:08:10
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش