در کدام کشورها افراد بالای ۶۵ سال کار می کنند؟

در کدام کشورها افراد بالای ۶۵ سال کار می کنند؟ به گزارش میزان سنج، ژاپن و کره جنوبی کشورهایی هستند که افراد بالای ۶۵ سال بیشترین سهم را از نیروی کار در آنها می سازند اما در اروپا افراد بسیار کمتری با این سن کار می کنند، حتی اگر جمعیت سالخورده رو به افزایش باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، اختلاف زیادی در مشارکت نیروی کار افراد بالای ۶۵ سال در کشورهای مختلف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی وجود دارد. بر مبنای داده های این سازمان، ژاپن و کره جنوبی مکان هایی هستند که افراد ۶۵ ساله و بالاتر بیشترین سهم را از نیروی کار را بین ۱۳ تا ۱۴ درصد می سازند.
در مقابل، اروپا، که در آن جوامع سالخورده هم رایج است، افراد بسیار کمتری که بیشتر از ۶۵ سال سن دارند، کار می کنند. این تعداد از ۳.۸ درصد نیروی کار در بریتانیا و تنها ۱.۳ درصد در اسپانیا متغیر بود.
این در شرایطی است که هر دو کشور مانند اغلب کشورهای توسعه یافته، سن بازنشستگی را می افزایند و حداقل سن بازنشستگی فعلی حدود ۶۶ سال است.
در ایالات متحده، حداقل سن بازنشستگی تقریبا یکسان است اما با این حال، سهم کارگران مسن تر با ۶.۶ درصد نیروی کار بالاتر از مکزیک با ۵.۱ درصد است.
طبق گزارش ویفروم، این حقیقت نشان داده است که آمریکایی های مسن تر می توانند در کشوری که بشدت به حساب های بازنشستگی فردی متکی است و در مورد مزایای بازنشستگی عمومی به حقوق بگیران کم تر کمک می نماید، احتیاج به کار طولانی تر احساس کنند.
منبع:

5.0 / 5
175
1402/01/04
14:15:41
تگهای خبر: توسعه , سازمان , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش