افزایش قیمت گوجه فرنگی مقطعی است

افزایش قیمت گوجه فرنگی مقطعی است میزان سنج: بااینکه در هفته ها و ماه های اخیر پیاز و خیار نسبت به سایر اقلام صیفی جات بیشترین افزایش قیمت را داشته اند اما بنظر می رسد که گوجه فرنگی درحال سبقت گرفتن از این دو بوده است؛ بطوریکه در کمتر از یک هفته قیمت آن 5000 تا 10 هزار تومان بالا رفته است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر طبق مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در ایام اخیر ۲۴ تا ۲۶ هزار تومان شده است. این در حالیست که کمتر از یک هفته پیش قیمت هر کیلو از این محصول ۱۶ تا ۲۰ هزار تومان بود. به عبارت دیگر قیمت گوجه فرنگی در کمتر از یک هفته ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان بالا رفته است.

برخی از کارشناسان این افزایش نرخها را مقطعی می دانند و معتقدند قیمت محصولات کشاورزی چون وابسته به اقلیم است، نوسانات بسیاری دارد.

روزهای گذشته نیز سیدجوادساداتی نژاد - وزیر سابق جهادکشاورزی - اعلام نمود که بخش کشاورزی و حوزه تولید اقلیم محور و دارای نوسان است. این نوسان در همه جای دنیا وجود دارد. همین طور کشاورزی مکان محور است؛ یعنی در منطقه ای گوجه فرنگی تولید می شود و به پایان می رسد و تا به دست آمدن گوجه فرنگی یک منطقه دیگر ممکنست فاصله ای ایجاد شود که طبیعتا نرخها در این فاصله افزایش و سپس کاهش پیدا می کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی نیز علت نوسانات قیمت تعدادی از اقلام میوه و صیفی را سیاه بهار و تغییر فصل عنوان نمود و اظهار داشت که این مساله تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
منبع:

5.0 / 5
270
1402/01/24
17:15:45
تگهای خبر: تولید , قیمت , متر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش