رئیس مركز توسعه نوغانداری كشور خبر داد

رشد 20 درصدی توزیع تخم نوغان طی امسال

رشد 20 درصدی توزیع تخم نوغان طی امسال به گزارش میزان سنج، از گیلان رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور، از رشد 20 درصدی توزیع تخم نوغان تا این لحظه نسبت به زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و متذکر شد: همین طور 500 هزار اصله نهال توت را در میان نوغانداران توزیع کردیم.


عدیل سروی در گفت وگو با ایسنا، با اعلان اینکه توزیع تخم نوغان در استان گیلان از ۴ اردیبهشت ماه شروع شده و تا ۴ خرداد ماه ادامه دارد، اظهار داشت: تخم نوغان در ۱۱ شعبه منتخب مرکز توسعه نوغانداری در استان و هشت مدیریت شهرستانی جهاد کشاورزی توزیع می شود.
وی قیمت هر جعبه تخم نوغان را ۲۰ هزار تومان دانست که مصوب شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی است و اشاره کرد: تخم نوغان در قالب یک شبکه توزیع حمایتی در اختیار نوغانداران قرار می گیرد.
رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور با اعلان اینکه امسال توزیع ۴۸ هزار جعبه تخم نوغان را در سطح استانها تدارک دیدیم، اظهار داشت: اکنون در ۱۵ استان درحال توزیع تخم نوغان هستیم و در استانهای سردسیر متناسب با شرایط آب و هوایی توزیع را انجام می دهیم.
سروی با اشاره به انجام نوغانداری در ۲۲ استان طی سالهای اخیر، اشاره کرد: امسال در همه استانها توزیع تخم نوغان خواهیم داشت.
وی از رشد ۲۰ درصدی توزیع تخم نوغان تا این لحظه نسبت به زمان مشابه سال قبل آگاهی داد و متذکر شد: همین طور ۵۰۰ هزار اصله نهال توت را در میان نوغانداران توزیع کردیم که نسبت به میانگین ۲۰ سال اخیر، دو و نیم برابر بیشتر بوده است.
منبع:

5.0 / 5
296
1402/02/09
11:02:54
تگهای خبر: توسعه , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش