۹۰ درصد مطالبات گندمکاران کرمانشاه پرداخت گردید

۹۰ درصد مطالبات گندمکاران کرمانشاه پرداخت گردید میزان سنج: کرمانشاه مدیر کل غله و خدمات تجاری استان کرمانشاه از پرداخت بیش از 90 درصد از مطالبات کشاورزان گندمکار استان آگاهی داد.


علی ملکشاهی در ششمین جلسه کمیته برداشت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه روزانه بیش از شش هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کرمانشاهی به طور تضمینی خریداری و وارد سیلوهای استاندارد استان می شود، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در استان از مرز ۱۵۷ هزار تن عبور کرده است.
ملکشاهی ضمن اشاره به پرداخت بیش از ۹۰ درصدی مطالبات گندمکاران استان، اظهار داشت: تا حالا بیش از ۱۵۶۶ میلیارد و ۸۹۳ میلیون تومان از مطالبات کشاورزان کرمانشاهی در سامانه بانک کشاورزی پرداخت شده است.
مدیر کل غله و خدمات تجاری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تا حالا شاهد رشد ۲۱ درصدی خرید تضمینی گندم در استان نسبت به زمان مشابه سال قبل هستیم، اظهار داشت: در ابتدا پیش بینی شده بود ۶۰۰ هزار تن گندم در استان تولید شود که احتمالاً این میزان افزایش پیدا کند.
ملکشاهی در ادامه تعداد مراکز خرید تضمینی سطح استان را ۶۱ مرکز شامل هفت مرکز دولتی، ۴۰ سیلوی بخش خصوصی و ۱۴ مرکز مباشرین تعاونی روستایی اعلام و اظهار نمود: هم اکنون پنج مرکز خرید تضمینی دولتی، ۲۰ مرکز سیلوی بخش خصوصی و پنج مرکز مباشر تعاون روستایی درحال خرید تضمینی گندم از کشاورزان هستند و با شروع برداشت گندم در سایر نقاط استان، دیگر مراکز نیز با عنایت به نیاز شروع به فعالیت خواهند کرد.
مدیرکل غله و خدمات تجاری استان کرمانشاه میزان گندم مورد نیاز سالانه استان را حدود ۲۵۰ هزار تن اعلام نمود و اضافه کرد: در استان کرمانشاه با عنایت به جمعیت استان سالیانه حدود ۲۵۰ هزار تن آرد توسط ۱۴ کارخانه آرد سازی فعال استان تولید و مازاد گندم ذخیره سازی شده با عنایت به برنامه حمل اعلامی از طرف شرکت مادر تخصصی تجاری دولتی ایران به سایر استانهای کشور همچون تهران، البرز، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد و نوار شمالی کشور صادر می شود.
ملکشاهی میزان ظرفیت سیلوهای ذخیره سازی گندم در استان را بیش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در دو بخش دولتی و خصوصی اعلام نمود و اضافه کرد: خوشبختانه در استان کرمانشاه شاهد پیشرفت صنعت سیلو سازی نسبت به میانگین کل کشور هستیم و با توجه راه اندازی پایانه حمل و نقل ریلی گندم در شهرستان کرمانشاه توانستیم در این عرصه کارهای خوبی انجام دهیم.
وی کاهش بار ترافیکی جاده ها و در نتیجه کاهش تصافات جاده ای، هزینه پایین تر جابجایی کالا، آلایندگی کمتر و کاهش هزینه های سوخت را از با اهمیت ترین مزایای حمل و نقل ریلی دانست و اظهار نمود: از شروع راه اندازی پایانه حمل و نقل ریلی در استان کرمانشاه تا حالا بیش از ۱۹ هزار تن گندم از مبدا استان کرمانشاه به مقصد چند استان همچون سیستان بلوچستان، خراسان رضوی، کرمان و تهران حمل شده است.5.0 / 5
359
1402/04/06
12:02:15
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش