مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی لرستان خبر داد:

اجرای 3900 میلیارد تومان طرح دولت سیزدهم در منطقه ویژه اقتصادی ازنا

اجرای 3900 میلیارد تومان طرح دولت سیزدهم در منطقه ویژه اقتصادی ازنا به گزارش میزان سنج، لرستان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان اظهار داشت: 3900 میلیارد تومان طرح در دولت سیزدهم در منطقه ویژه اقتصادی ازنا اجرائی شده است.


فرزاد محمدی در مراسم شروع عملیات اجرائی طرح تولید فروسیلیکو منگنز ازنا، اظهار داشت: در کشور ۶۹ منطقه ویژه اقتصادی مصوب وجود دارد که ۳۴ منطقه از آنان فعال بوده و ۱۰ منطقه نیز درحال اجراست.
وی اشاره کرد: در لرستان سه منطقه ویژه اقتصادی مصوب، یک منطقه ویژه اقتصادی فعال و یک منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری در بروجرد وجود دارد.
محمدی با اشاره به اینکه ۹۰۰ عرصه شهرک صنعتی هم اکنون در کل کشور وجود دارد، اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی ازنا دارای مزیت ها و خاصیت های مختلفی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: ازنا در شعاع ۲۰۰ کیلومتری سه شهر صنعتی اصفهان، اراک و قم و در کریدور شرق و غرب قرار گرفته که می توانیم از ظرفیت سرمایه گذاری این استانهای صنعتی استفاده نمائیم.
محمدی افزود: فاصله منطقه ویژه ازنا تا ریل راه آهن حدود هشت کیلومتر است که می تواند در خدمات ترکیبی بسیار موثر باشد و از آن بهره برد.
وی با اشاره به اینکه امکان توسعه این منطقه وجود دارد، اضافه کرد: با الحاق ۳۵۰ هکتار از زمینهای اطراف به این منطقه ویژه اقتصادی، می توانیم جزو استانهای رده دوم قرار بگیریم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان افزود: از دیگر مزیت های این منطقه آنست که یک خط تبادل انرژی از پست شازند به مسافت ۳۵ کیلومتر تا این منطقه ویژه اقتصادی آمده است.
محمدی اظهار داشت: برای این منطقه زیرساخت انرژی خوبی فراهم گشته است اما حلقه مفقوده آن، ایجاد یک پست ۲۳۰ کیلو ولت است که آنرا جزو مصوبات سفر قرار داده ایم.
وی اشاره کرد: ایجاد یک تصفیه خانه با ظرفیت ۶۰۰ مترمکعب که در هفته دولت رسما به بهره برداری خواهد رسید از دیگر مزیت های این منطقه ویژه اقتصادیست.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: حداقل دستمزد در کشورهای خارجی ۱۵۰۰ دلار بوده اما این مهم در صورتی است که در کشور ما ۲۰۰ دلار بوده و سهم دستمزد در قیمت تمام شده چیزی حدود ۹ تا ۱۲ درصد است که جزو یکی از مزیت های زیرساختی شمرده می شود.
محمدی تصریح کرد: در فاز ۷۱ هکتاری منطقه ویژه اقتصادی ازنا، ۳۹ قرارداد وجود دارد که ۱۳ واحد از این مجموع فعال، ۸ واحد راکد و ۱۸ قرارداد در مرحله اجرا و طرح هستند که مجموعا ۶۱۲ نفر در این منطقه اشتغال دارند.
وی افزود: حجم سرمایه گذاری این منطقه از نظر ارزی ۳۱۳ میلیون دلار و ریالی ۳۷۸ میلیاردریال است و هم اکنون ۵ صنعتی بزرگ در این منطقه ویژه مشغول فعالیت هستند و ۴ طرح بزرگ نیز در مرحله اجراست که ۳ طرح از آنها در دولت سیزدهم اجرائی شده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان بیان کرد: ۳۹۰۰ میلیارد تومان طرح در دولت سیزدهم در منطقه ویژه اقتصادی ازنا اجرائی شده است.
محمدی با اشاره به اینکه به زودی عملیات اجرائی طرح ساخت سرم های انسانی در این منطقه شروع خواهد شد، اضافه کرد: پایانه صادراتی سوخت این منطقه ویژه اقتصادی به راه افتاده است.
وی افزود: در سنوات گذشته واحدهای سوختی زیادی در منطقه وجود داشت که از غرب به شرق استان در خطر رفت و آمد بودند که با راه اندازی این پایانه این خطرات مرتفع شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان اظهار داشت: از سهم ۴۳ میلیون دلاری صادرات لرستان، حدود ۱۷ میلیون دلار آن معادل ۴۰ درصد از منطقه ویژه اقتصادی ازنا انجام شده است.
محمدی اشاره کرد: سال قبل رتبه نخست شهرک سازی کشور توسط لرستان کسب شد و هم اکنون در این منطقه هم اکنون ۷۲.۵ میلیارد تومان پیمان سپاری انجام شده است.
منبع:

5.0 / 5
293
1402/04/09
14:13:22
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش