با افزایش قیمت گوجه فرنگی در هند

ساندویچ های مک دونالد بدون گوجه ماند

ساندویچ های مک دونالد بدون گوجه ماند میزان سنج: اقتصاددانان اظهار نمودند که افزایش شدیدتر از حد انتظار در قیمت سبزیجات خصوصاً گوجه فرنگی در چند هفته گذشته می تواند تورم خرده فروشی هند را در سه ماهه جولای تا سپتامبر به 5.5 درصد برساند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، انتظار می رود داده ها نشان دهند تورم کشور هند در ماه های آوریل و مه بین ۴ تا ۵ درصد کم شده و به هدف ۴ درصدی بانک مرکزی رسید و احیانا در ژوئن نیز زیر ۵ درصد باقی ماند که تا حدی به سبب پایه حمایتی است. گاورا سن گوپتا، اقتصاددان در بانک آی دی اف سی اظهار نمود که اگر جهش قیمت سبزیجات ادامه یابد، تورم ماه جولای به ۶ درصد خواهد رسید.
سن گوپتا برمبنای داده های ارائه شده اظهار داشت که قیمت سبزیجات برمبنای شاخص قیمت مصرف کننده بعد از افزایش ۱۸ درصدی در ژوئن، تا کنون ۳۴ درصد در ماه جولای بالا رفته است.
داده های تحقیقات اقتصادی بانک آی دی اف سی نشان میدهد که قیمت گوجه فرنگی خصوصاً در هفته اول جولای ۱۶۰ درصد نسبت به ماه قبل بالا رفته است که دلیل آن بارندگی های غیر فصلی و خسارت های زراعی در بخش های خاص این کشور است. حتی مک دونالد نیز استفاده از گوجه فرنگی را به سبب نگرانی از کیفیت و قیمت، متوقف کرده است.
کاوشیک داس، اقتصاددان هندی گفت اگر نرخها کم شود، تورم می تواند طی جولای تا سپتامبر به ۵.۵ درصد برسد. این رقم بسیار بالاتر از پیش بینی ۵.۲ درصدی بانک مرکزی هند است.
طبق گزارش رویترز، داس افزود در صورتیکه قیمت گوجه فرنگی به سبب اختلالات آب وهوایی به شدت بالا رفته است، سایر اقلام غذایی نیز درحال افزایش هستند و تأثیر تجمعی آنها ممکنست در جولای بیش از ژوئن حس گردد.
منبع:

5.0 / 5
275
1402/04/20
09:49:30
تگهای خبر: بانك , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش