برگزاری مسابقه تلویزیونی برای تأمین مالی طرح های فناورانه

برگزاری مسابقه تلویزیونی برای تأمین مالی طرح های فناورانه به گزارش میزان سنج، فراخوان شرکت در فصل دوم مسابقه تلویزیونی «کارویا» با هدف تأمین مالی جمعی طرح های دانش بنیان، فناور و استارت آپی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی منتشر گردید.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این مسابقه مقرر است طرح های شرکتهای دانش بنیان و فناور از راه پلت فرم های مورد تایید فرابورس ایران، تأمین مالی جمعی شوند.
تأمین مالی جمعی یک روش برای تأمین منابع مالی مورد نیاز کسب و کارهای نوآورانه با استفاده از سرمایه های خرد افراد جامعه است. بر این اساس درصورتیکه فعالان زیست بوم نوآوری کشور برای توسعه یکی از محصولات دانش بنیان یا فناورانه خود نیازمند جذب حداکثر ۱۵ میلیارد تومان سرمایه جسورانه از راه تأمین مالی جمعی هستند، می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.
مقرر است این مسابقه در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ از صداوسیما و با رقابت حدود ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در ۲۰ قسمت پخش شود. در نهایت طرح های منتخب بعد از نظر هیئت داوران، در سکوهای تأمین مالی جمعی دارای مجوز از فرابورس ایران قرار می گیرند.
مسابقه «کارویا» با محوریت عرضه های آسانسوری (بسیار کوتاه) درصدد است تا با شناساندن ایده ها و طرح هایی که به محصول یا خدمت قابل عرضه رسیده اند، علاوه بر حمایت مالی از آنها، فرصت سرمایه گذاری مردمی را هم فراهم آورد. صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تسهیل و تقویت تأمین مالی جمعی در طرح های این برنامه، اصل پول سرمایه گذاران را تضمین می نماید.
مهلت ثبت نام در مسابقه تلویزیونی «کارویا» تا تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ خواهد بود و علاقه مندان می توانند با رفتن به وبگاه صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس www.inif.ir و تکمیل کاربرگ، در این مسابقه شرکت نمایند. ثبت نام و حضور در این مسابقه برای شرکتهای دانش بنیان و فناور حائز شرایط مجانی است.
پیش تر فصل اول برنامه «کارویا» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در سال ۱۴۰۰ تولید و از شبکه اول سیما پخش گردید و ۱۸طرح منتخب بر سکوی تأمین مالی جمعی قرار گرفتند. از این میان ۱۷ طرح برنده توانستند با مشارکت ۱۴۲۷ سرمایه گذار علاقه مند، به ۳۹ میلیارد تومان سرمایه دست یابند.
از نکات قابل توجه فصل اول مسابقه کارویا این بود که یکی از طرح های برنده توانست ظرف تنها ۱۵ دقیقه سرمایه ۴ میلیارد تومانی مورد نیاز خویش را تأمین کند.
منبع:

5.0 / 5
211
1402/04/25
12:55:16
تگهای خبر: آسانسور , بورس , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش