مخبر:

سال آینده تنها در صورت کمبود، مجوز واردات برنج صادر می شود

سال آینده تنها در صورت کمبود، مجوز واردات برنج صادر می شود میزان سنج: به گزارش میزان سنج، در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور مسائل و مشکلات در رابطه با تولید برنج و کشاورزان در استانهای شمالی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک ماه آینده تمامی برنج های تولیدی سال قبل از کشاورزان خریداری شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست با تکیه بر نگاه ویژه دولت در خصوص پشتیبانی از کشاورزان و مصرف کنندگان اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی و استانداران شمالی کشور باید در تولید و قیمت گذاری برنج به نحوی عمل کنند که رضایت کشاورزان و خریداران را با هم به همراه داشته باشد.
معاون اول رئیس جمهور همینطور وزیر جهاد کشاورزی و استانداران مازندران، گیلان و گلستان را مکلف کرد ظرف ۴۸ ساعت برنامه اجرایی و زمانبندی شده خویش را برای خرید برنج از شالیکاران تدوین و ارائه نمایند.
مخبر افزود: لازم است پیشبینی لازم برای تولید برنج و کشت سال آینده هم به صورت دقیق و بر اساس نیاز کشور صورت گیرد چون که مجوز واردات فقط در صورت کمبود برنج صادر خواهد شد.
در این نشست که وزرای جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم حضور داشتند، استانداران مازندران، گیلان و گلستان هر کدام گزارشی از برآورد موجودی انواع برنج و مسائل و مشکلات مربوطه عرضه کردند.
در این جلسه همینطور بعد از بحث و تبادل نظر در مورد مسائل در رابطه با تولید برنج و مشکلات شالیکاران، مقرر شد ظرف یکماه تمام موجودی انواع برنج پرمحصول از شالیکاران سه استان شمالی کشور به صورت تضمینی خریداری شده و برنامه اجرایی این کار را هم وزارت جهاد کشاورزی ظرف ۴۸ ساعت به دولت عرضه نماید.
همینطور مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی به نحوی سیاست گذاری کند که وارد کنندگان برنج تنها در صورت خرید کل ظرفیت برنج تجاری (طارم و هاشمی) از کشاورزان، بتوانند مجوز واردات برنج دریافت نمایند.5.0 / 5
205
1402/05/09
08:06:12
تگهای خبر: آموزش , تولید , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش